Pesti Srácok

süle zsolt

Pápán polgármesteri rendelettel állították le a képviselők tiszteletdíjának kifizetését, minden pénzt a védekezésre fordítanak

Magyar ugar 2020 április 2.
A Belügyminisztérium még a múlt héten küldött levelet az önkormányzatoknak, amelyben a járvánnyal kapcsolatosan több ajánlást fogalmaztak meg. Ezek között szerepelt az is, hogy a képviselői tiszteletdíjakat – amennyiben van erre lehetőség –, a védekezésre lehet fordítani. Áldozó Tamás, Pápa fideszes polgármestere úgy döntött, hogy kiadja a rendeletet, így – bár a képviselők eddig is segítőkésznek bizonyultak – nem önkéntes felajánlás ez részükről. A dunántúli városban több egyedi védekezési módot is alkalmaznak: az intézmények költségvetése felülről nyitott, minden védőfelszerelést megvehetnek saját döntéseik szerint az intézményvezetők, az önkormányzat helyi varrodában varratja a maszkokat, amit az intézmények dolgozói mellett most már a 60 év feletti lakosok is megkapnak. Ezeket a képviselők viszik ki. Pápán több cég is összefogott, akik orvosi maszkokat vesznek; ehhez gyűjtést is szerveztek, amit lelkesen támogatnak a pápaiak. A polgármester szerint példaértékű az összefogás, amit tapasztalnak. Csak a jobbikos képviselő reakciói lógnak ki a sorból, aki a vállalkozók maszkok beszerzésére indított gyűjtését is kunyerálásnak nevezte, majd később kemény 2000 forinttal járult hozzá a civil összefogásban történő maszkvásárláshoz.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!