szamosi tímea
Tragédia: Megbukott az alternatív népszavazás – The Fair Right (Videó)
A hatszor tíz a huszonharmadikon sorszámú diákszervezet ezúttal is gondoskodott róla, hogy ne unatkozzunk! Az Egységes Diákfront nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint 200 000 aláírás összegyűjtése az általuk csak "alternatív népszavazásként" emlegetett bohózat keretein belül. Vitorlát bontottak hát az ifjak, majd kiküldték legvitézebb legényeiket (és leányaikat) a stratégiailag fontos városokba, hogy toborozzanak híveket szent küldetésükhöz, a harcedzett(len) fiatalok azonban ismét kudarcot vallottak. Nem jöttek a népek. Csalódottan konstatálták, hogy ma sem váltják le Pintért. Ma sem lesz forradalom. Ma sem bukik meg "a Zorbán." Mondhatnánk, hogy legalább most megtanulják, milyen az, amikor a baloldal kihasználja a csillogó szemű fiatalokat egy politikai cél eléréséhez, de ez nem igaz. Persze nem azért, mert nem voltak kihasználva, hanem azért, mert nem tanulnak belőle. Sosem teszik. Az Egységes Diákfront kabaréján túl beszélgettünk még Nagy Ervin fergeteges fetrengéséről, Magyarország Halloweenesedéséről, és a CSOK bővítéséről is. Nézzétek meg a teljes videót! Egyre több szerepet kapnak a nők a politikában – Ferencz Orsolya és Illés Boglárka a mai Plebejus Polbeatben
A politika az eddigi tapasztalataink szerint inkább férfi, mint női terep, mégis egyre több szerepet kapnak a hölgyek a politikában. Bár a baloldal szereti hangoztatni, hogy a kormánypártok előszeretettel tekintenek a nőkre úgy, mint a gyengébbik nem tagjaira, mégis azt látjuk, hogy egyre több szerepet kapnak a jobboldali politikai térfélen a hölgyek, sőt, a magyar történelemben először az államfő szerepét is egy nő fogja betölteni. Miért vonzza a nőket a politika, mennyire tudnak ezen az alapvetően férfiak uralta területen érvényesülni, mennyire hitelesek ebben a szerepben? A tapasztalatok alapján biztos, hogy még mindig patriarchális rendszerben élünk? Egyebek mellett ezekről fog ma beszélgetni Kroó Zita és Szamosi Tímea a Plebejus Polbeat felvételen Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztossal, a VIII. kerület önkormányzati képviselőjével, és Illés Boglárkával, a Fidelitas elnökével, aki most a parlamentbe is bekerült. Jöjjön el este hétre a Revolution ’56 Szabadságharcos Sörözőbe, nézze meg a felvételt és kérdezzen bátran! Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!