Szabadítsátok ki az építészeket! – Szakértői kormány S01E01Ambrózy Áron Ps TV 2025 február 10. Új podcast-sorozatunk első részében a városra tekintünk ki, és gyönyörködünk egyet például a Kálvin tér meg a Szervita tér szemet gyönyörködtetően egységes képében. A legújabb kori beton–acél–üveg monstrumokat látva már a bauhaus, az empire vagy a történelmi Budapest arculatát főleg meghatározó neoklasszicista stílusú épületekre is sokan az esztétikum csúcsaként kezdünk tekinteni, holott az a csúcs azért ezeknél jóval feljebb van. Az ember ugyanis nem gép, akinek a tökéletes funkcionalitás jelenti a legnagyobb élményt, hanem érző lény, aki szép környezetben szeret élni. A turisták most is fényképezik a főváros évszázados ikonikus épületeit, de épült-e bármi az elmúlt évtizedekben, amit ötven vagy száz év múlva hasonló csodálattal fényképeznek majd? Miért nem olyan épületeket építtetünk magunk köré, amelyekre jólesik ránéznünk? Hogyan keletkezhetett ekkora szakadék az emberek és az építészek szépségről alkotott fogalma között? Szende András tájépítész–várostervezővel Vésey-Kovács László és Kurtz ezredes fejti meg az önsorsrontó tendenciát.
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!) Polbeat 2025 október 30.
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen Polbeat
"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben Polbeat