szentmise
Az időseknek és a betegeknek szentelte húsvéthétfői imáját Ferenc pápa
Az időseknek és a betegeknek, köztük az idősotthonokban élőknek szentelte húsvéthétfői imáját Ferenc pápa, remélve, hogy szavai bátorítást és reményt nyújtanak nekik.Ferenc pápa virágvasárnap a járvány okozta lelki és gazdasági válságról beszélt
Hívők nélkül zajlott az idei virágvasárnap is a Vatikánban. Ferenc pápa az új koronavírus-járvány lelki és gazdasági következményeiről beszélt az Úrangyala imádságot kísérő beszédében.A magyarországi egyházak többsége online istentiszteleteket tart
A magyarországi egyházak többsége online tart szentmiséket; ahol lesznek templomi szertartások, ott szigorúan be kell tartani a hétfőtől érvényes védelmi intézkedéseket – erről Fischl Vilmos, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára beszélt az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében szünetelnek a nyilvános szentmisék
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek elrendelte a nyilvános szentmisék szüneteltetését az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében. Az MTI-hez is eljuttatott pénteki rendelkezés szerint a templomokat nem zárják be, de a nyilvános liturgiák hétfőtől az egész egyházmegye területén szünetelnek.A katolikus, a református és az evangélikus egyház vezetői Esztergomban és Budapesten tartanak ünnepi szentmisét, istentiszteletet
Karácsony alkalmából a katolikus, a református és az evangélikus egyház magyarországi vezetői Esztergomban és Budapesten tartanak ünnepi szentmisét, istentiszteletet. Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek délelőtt fél tizenegykor az esztergomi bazilikában mutat be ünnepi szentmisét.Szijjártó: Tadeusz Kondrusiewicz érsek visszatérhetett Minszkbe
Tadeusz Kondrusiewicz érsek visszatérhetett Minszkbe – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalán, csütörtökön. Szijjártó Péter bejegyzésében egy, az érsekkel közös fotóját megosztva azt írta: már a belorusz katolikus egyház vezetője fogja csütörtök este celebrálni az ünnepi szentmiséket a minszki Boldogságos Szűz Mária-székesegyházban, előbb lengyelül, majd belorusz nyelven.Szijjártó: adventben minden napom így, roráté misével indult
Holnap végre Szenteste: várva vártuk, várakoztunk hetek, hónapok óta, hogy szeretteinkkel együtt ünnepeljük a Megváltó születését – írja Szijjártó Péter Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.Szabadtéri szentmisét tartottak Csíkszeredán (képriport!)
Tamás József segédpüspök misét mutatott be a csíkszeredai Szent Kereszt-templom udvarán vasárnap. Romániában a koronavírus-járvány miatt korábban nem voltak nyilvános szertartások és május 15-e óta az egyházak ismét tarthatnak istentiszteleteket, de nem a templomokban, hanem a szabadban, a híveknek maszkot kell viselniük, és be kell tartaniuk a távolságtartási szabályokat. Nézze meg erről szóló képriportunkat!Holnaptól újra lehet szentmiséket tartani, de megmaradnak az online közvetítések is
Május 18-tól, hétfőtől kezdve ismét tarthatunk nyilvános szentmiséket és más liturgikus cselekményeket templomainkban vagy alkalmas szabadtéri környezetben Főegyházmegyénk egész területén - olvasható az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Facebook-oldalán közzétett közleményben.Ajánljuk még

















