Pesti Srácok

szernye

Kínhalált halt egy tízéves magyar kisfiú Kárpátalján, az ukrán hatóságok tétlenül nézték a tragédiát és előzményeit (18+)

Exkluzív 2024 május 19.
Kínhalált halt egy 10 éves magyar kisfiú a minap a kárpátaljai Szernyén. A kis faluban élők a mai napig nem tudnak higgadtan és könnyek nélkül beszélni a történtekről. Hétfőn, amikor a kicsi Gábort mentő vitte el a szernyei háztól, a hatóságok balesetként kezelték az ügyet. Az első ukrán nyelvű jegyzőkönyvbe is azt került, hogy a gyermek ruhája szemétégetés közben kapott lángra és így égett meg a kisfiú testfelületének 80 százaléka. Két nappal később Gábor a kórházban belehalt sérüléseibe. Azt mondják, a közfelháborodás hatására és a polgármester közbenjárására indult egyáltalán nyomozás és tértek vissza a rendőrök a helyszínre és vitték el az anyát, Sz. Zsanettet valamint annak élettársát, B. Józsefet négy nappal az eset után. Addigra már a kisfiút el is temették. A legfrissebb hírek szerint a férfit gyanúsítják szándékos emberöléssel. A rendőrségi közlemény szerint a lekaszált füvet gyűjtötték össze és akarták elégetni az udvaron, a kisfiú véletlenül öntötte le magát benzinnel, anyja élettársa pedig szándékosan meggyújtotta. Tettét be is ismerte. a családot ismerő helybéliek szerint, akikkel beszéltünk, még ez a verzió is távol áll attól a borzalomtól, ami valóban történt. Őket erősítik a bíróságon szombaton elhangzott vallomások is. Cikkünket csak erős idegzetű olvasóinknak ajánljuk.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!