Pesti Srácok

terhelő vallomás

A Czeglédy-ügy koronatanúja: "baloldali kampányokat segítettünk"

Magyar ugar 2022 november 9.
Czeglédy iskolaszövetkezet-hálózata, illetve vád szerinti bűnszervezete baloldali politikai kampányokat finanszíroztak – konkrétan baloldali politikusoknak adtak, vittek pénzeket. Erről vallott korábban, az ügy nyomozati szakában a most folytatólagosan kihallgatott tanú. Most azzal pontosított a tárgyalóteremben, hogy Kész Zoltán kampányában személyesen nem vett részt. Mindazt, amit erről korábban mondott, Czeglédytől hallott információkból rakta össze – tudtuk meg Molnár H. Boglárka kecskeméti kollégától, aki személyesen hallgatta végig a szerdai tárgyalást is. A Czeglédy Csaba és társai ellen 6,3 milliárd forintos költségvetési csalás vádjával folyamatban lévő büntetőperben a Kecskeméti Törvényszék most egy olyan tanút hallgat meg éppen, több napon keresztül, aki eredetileg Czeglédy vád szerinti bűntársa, vádlott-társa volt, de ő bűnösnek vallotta magát és elfogadta a több évi börtönbüntetést, amit azóta le is ült – ezért van jelenleg már csak tanústátusza az ügyben. A volt vádlott-társ korábbi vallomásaiban és most a bíróság előtt is részletesen beszélt többek közt arról, hogyan vették rá a beismerés előtt a hamis vallomásokra. Gyakorlatilag előre megírt vallomásokat kellett betanulnia és azokhoz tartani magát. A kérdésekre válaszolva részletesen kifejtette azt is, mennyire nem volt semmibe beleszólása a saját generál-alvállalkozó cégében.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!