thürmer gyula
Rettegek a diktatúrától! - Az Öreg vendége Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke
Nem akárki mondja. Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke, aki súlyosabbnak ítéli meg a helyzetet, mint ami a szovjet megszállás alatt volt, azaz Magyar Péter színre lépése az 1930-as évek németországi nácizmusának korszakát idézi. Szerinte a Tisza Párt elnökének folyamatos agresszív, durva fenyegetőzése, megfélemlítése nemcsak az embereket érinti, hanem az állami alkalmazottakat – rendőröket, ügyészeket, bírókat, politikusokat, jobboldali országgyűlési képviselőket stb. – akik végzik törvényesen a munkájukat. "Kádár pontosan tudta, mi a nemzeti érdek, és mi az, ami ezen túlmutat" - interjú Thürmer Gyulával a magyar kommunista vezetés és a határon túli magyarság viszonyáról (II. rész + PODCAST)
Aki már olvasta a Thürmer Gyulával készített interjúnk első felét, akár át is ugorhatja ezt a bevezetőt, és a beszélgetés fonalát ott veheti fel, hogy a sikertelen aradi találkozó fiaskója után milyen történelminek is tekinthető lépésre szánta el magát Grósz Károly azzal, hogy első magyar kommunista vezetőként határon túli magyarokhoz látogatott. Akik viszont most kapcsolódnak be az interjúba, elöljáróban felidézzük a beszélgetés kiindulópontját. A Kárpát-medencei magyarság sorsa iránt érzékeny olvasók többségének fejében megfordulhatott már a gondolat, hogy történelmi távlatokban a szocializmus idején a környező országok kommunista vezetései folytatták a II. világháború előtt megkezdett kisebbségellenes, homogenizáló politikát, miközben a magyarországi pártelit elengedve a határon túli magyarok kezét sokkal inkább internacionalista volt. Erre, a szovjet blokk országaiban tapasztalható kimondatlan kettősségre tekinthetünk úgy is, hogy a magyar kommunista vezetés nemzetellenes volt, míg a szomszédos országok a szocializmus árnyékában valójában nacionalista politikát folytattak. Senkit föl nem mentve a történelmi felelősség terhe alól, de ebben a kérdésben mégis érdemes megszólaltatni azokat is, akik a kommunista rendszert, annak vezetését még belülről ismerhették. Alábbi riportsorozatunkban is erre teszünk kísérletet azzal a Thürmer Gyulával, aki bár jelenleg a volt MSZMP egyetlen hiteles utódjaként magára tekintő Munkáspárt vezetője, mindazonáltal a szocializmus idején diplomataként került egyre közelebb a felső vezetéshez, mígnem a rendszer hanyatlásának végső szakaszában tanácsadóként dolgozott amellett a Grósz Károly mellett, aki Magyarország utolsó valóban kommunista miniszterelnökeként még a rendszer fenntartásáért, a demokratikus átmenet ellen küzdött. Grósz Károly személye etekintetben azért is érdekes, mivel ő volt az első és egyben utolsó olyan kommunista vezető, aki kifejezetten a határon túli magyarsághoz ellátogatott, mégpedig Kárpátaljára, egyúttal érvényes gondolatokat fogalmazott meg velük kapcsolatban. "Nem vált be a feltételezés, hogy a történelmi eredetű problémákat maga a szocialista társadalmi rendszer megoldja majd" - interjú Thürmer Gyulával a magyar kommunista vezetés és a határon túli magyarság viszonyáról (I. rész + VIDEÓ)
A Kárpát-medencei magyarság sorsa iránt érzékeny olvasók többségének fejében megfordulhatott már a gondolat, hogy történelmi távlatokban a szocializmus idején a környező országok kommunista vezetései folytatták a II. világháború előtt megkezdett kisebbségellenes, homogenizáló politikát, miközben a magyarországi pártelit, elengedve a határon túli magyarok kezét, sokkal inkább internacionalista volt. Erre, a szovjet blokk országaiban tapasztalható kimondatlan kettősségre tekinthetünk úgy is, hogy a magyar kommunista vezetés nemzetellenes volt, míg a szomszédos országok a szocializmus árnyékában valójában nacionalista politikát folytattak. Senkit föl nem mentve a történelmi felelősség terhe alól, de ebben a kérdésben mégis érdemes megszólaltatni azokat is, akik a kommunista rendszert, annak vezetését még belülről ismerhették. Alábbi riportsorozatunkban is erre teszünk kísérletet azzal a Thürmer Gyulával, aki bár jelenleg a volt MSZMP egyetlen hiteles utódjaként magára tekintő Munkáspárt vezetője, mindazonáltal a szocializmus idején diplomataként került egyre közelebb a felső vezetéshez, mígnem a rendszer hanyatlásának végső szakaszában tanácsadóként nem dolgozott amellett a Grósz Károly mellett, aki Magyarország utolsó valóban kommunista miniszterelnökeként még a rendszer fenntartásáért, a demokratikus átmenet ellen küzdött. Grósz Károly személye e tekintetben azért is érdekes, mivel ő volt az első és egyben utolsó olyan kommunista vezető, aki ellátogatott a határon túli magyarsághoz, mégpedig Kárpátaljára, egyúttal érvényes gondolatokat fogalmazott meg velük kapcsolatban. Thürmer Gyula a dollárbaloldal amerikai milliárdjairól: nyilvánvaló, hogy Amerika be akar avatkozni a magyar politikába (Videó)
A háború ellen hívott össze tüntetést a Marx Nyugati térre a vörös forradalom 105. évfordulójára Thürmer Gyula és a Munkáspárt. Ennek apropóján a PestiSrácok.hu-nak azt is elmondta a pártelnök, hogy kiléptetné hazánkat a NATO-ból, hazánk biztonságát pedig az garantálná, hogy a nagyhatalmak ezt "megígérnék". Ezen kívül beszélt Márki-Zay Péterhez és a dollárbaloldalhoz érkező amerikai pénzekről is, kifejtve: világos, hogy az USA be akar avatkozni a magyar politikába. A mintegy 30 fős tüntetésen, ahol a háború igen komoly témáját taglalták a felszólalók, azért a mulatságból sem akadt hiány, hiszen a Munkáspárt egyik felszólalója például a gyárakat elfoglaló "humanoid android" robotokról értekezett, amely veszélyről szerinte elterelte figyelmünket az ukrajnai konfliktus. Boomerlázadás – Thürmer Gyula szerint Magyarországon már nincs baloldal (Videó!)
A Pesti TV Boomerlázadás című műsorának hétfői vendége Thürmer Gyula volt, aki többek között arról beszélt, hogy véleménye szerint Magyarországon már nincs baloldal. A Magyar Munkáspárt elnöke kifejtette: Horn Gyula a miniszterelnöksége idején átállt a liberálisok oldalára, saját pozícióit úgy erősítette meg, hogy szövetségre lépett az SZDSZ-szel és átvette azt a liberális politikát, amely Magyarországnak rengeteg kárt okozott. Thürmer szerint Medgyessyék, Gyurcsányék ugyanazt az utat folytatták, és annak ellenére, hogy sokan most is azt gondolják, Gyurcsány szocializmust akar, Gyurcsány nem akar szocializmust – ahogy fogalmazott: ő a legliberálisabb, legdurvább, legszemetebb, legtisztességtelenebb kapitalizmust akarja. Thürmer Gyula abban egyetértett Stefka Istvánnal, hogy egy esetleges kormányváltás esetén minden családtámogatási és szociálpolitikai kedvezmény veszélybe kerülne, amit az utóbbi tíz évben az Orbán-kormány megteremtett, helyette pedig LMBTQ-propaganda árasztaná el az országot, és megnyílnának a kapuk a bevándorlók előtt is.