Pesti Srácok

Rettegek a diktatúrától! - Az Öreg vendége Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke

Nem akárki mondja. Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke, aki súlyosabbnak ítéli meg a helyzetet, mint ami a szovjet megszállás alatt volt, azaz Magyar Péter színre lépése az 1930-as évek németországi nácizmusának korszakát idézi. Szerinte a Tisza Párt elnökének folyamatos agresszív, durva fenyegetőzése, megfélemlítése nemcsak az embereket érinti, hanem az állami alkalmazottakat – rendőröket, ügyészeket, bírókat, politikusokat, jobboldali országgyűlési képviselőket stb. – akik végzik törvényesen a munkájukat.

Thürmer Gyula úgy látja, hogy Magyarhoz képest Gyurcsány Ferenc egy ügyeskedő piaci szónok volt. Magyarország belepusztul, ha a Tisza Párt hatalomba kerül - szögezte le a Munkáspárt elnöke. Arra a kérdésre, hogy miért tűnt el a baloldal, miért került a partszélre az MSZP, a Munkáspárt, miért szűnt meg az MSZMP? - erre Kádár János közeli munkatársa, külpolitikai szakértője így válaszolt. Bár 800 ezer párttag volt a rendszerváltás előtt – közülük kevés valódi kommunista –, a pártban ott voltak a régi ortodox (rákosista, kádárista) kommunisták, a népiek, a liberálisok és a technokraták. A rendszerváltáskor a liberálisok kerültek fölénybe, aminek legfőbb oka az volt, hogy a liberális Nyers Rezső elsőként szúrta hátba Kádárt – erősítette meg Thürmer. Majd hozzátette, hogy harmincöt év alatt a szocialisták liberálisai ( DK-Gyurcsány) és az SZDSZ ölte meg az MSZP-t. Ehhez a Nyugat neomarxistái, neoliberálisai asszisztáltak óriási pénzekkel és az álcivil szervezetek támogatásával. Innen már egyenes volt az út Magyar Péterhez, aki se nem baloldali, se nem jobboldali. Magyar egy báb, akit Brüsszelből és ki tudja még honnan irányítanak.

Az interjúban Thürmer Gyulával, a Munkáspárt elnökével, aki Szovjetunióban végezte az egyetemet és kiválóan ismeri az orosz mentalitást, beszéltünk még az orosz-ukrán háborúról és a következményeiről. Szerinte szó sincs ukrán-orosz testvérháborúról, mert nem testvérek. Az ukrán szókincs olyan kicsi, hogy a politikusok is általában oroszul beszélnek. Thürmer kiemelte, hogy Ukrajna vegyes összetételű nép - orosz, ukrán, litván, lengyel, ruszin, magyar...-, amelynek nincs valódi államisága, története. Kijev is az orosz államiság megalakulásának bölcsője. Éppen ezért a háború, amely proxy háború ukrán katonákkal – az Európai Unió és az USA pénzeli –, nem Ukrajna érdeke, hanem nagyhatalmak áldozzák fel az ukrán népet.

A MŰSOR PODCAST FORMÁTUMBAN IS MEGHALLGATHATÓ. HALLGASSA PODCASTJAINKAT ÚTKÖZBEN, TELEFONON ÉS AUTÓBAN! IRATKOZZON FEL SPOTIFY-CSATORNÁNKRA ITT, VAGY ITUNES-CSATORNÁNKRA IDE KATTINTVA!

PestiSracok facebook image

SPOTIFY

APPLE

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!