Lengyelország 41 ezer milliárd forintnyi złotyt vesztett 2004 óta az uniós transzferekenPPestiSrácok.hu Eco 2021 szeptember 21. Lengyelország a 2004 és 2020 közötti időszakban több mint 41 ezer milliárd forintnak megfelelő összeget veszített az Európai Unión (EU) belüli pénzügyi transzfereken – közölték a lengyel uniós tagság gazdasági mérlegét összegző, hétfőn a szejmben ismertetett jelentés készítői. A dokumentum szerint Lengyelország 2004 és 2020 között nettó 593 milliárd złotyt (45,6 ezer milliárd forint) kapott az uniós költségvetésből. Lengyelországból viszont a nyugat-európai cégek 981 milliárd złoty (75,4 ezer milliárd forint) értékű nettó nyereséget vittek ki. A kép persze nem ennyire sötét, de akkor is felvet kérdéseket, ha az uniós piac hatásait is beleszámoljuk, ami kifejezetten előnyös Közép-Európa összes országának. A Nyugat persze csak erre az utóbbira hivatkozik, az elképesztő méretű pénzszivattyú másik irányáról nagyvonalúan elfelejtkeznek.
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!) Polbeat 2025 október 30.
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen Polbeat
"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben Polbeat