Pesti Srácok

ünnepi beszéd

Orbán Viktor: a baloldalnak az a célja, hogy Mária kezéből Brüsszel lábaihoz tegyék le Magyarországot (Videó + Galéria)

SMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2021 október 23.
Arra a csodálatos napra emlékezünk, amikor mi magyarok megmutattuk magunknak a világnak és az ellenségeinknek, kik is vagyunk valójában - jelentette ki Orbán Viktor október 23-a alkalmával tartott ünnepi beszédében. Kiemelte, 1956-ot követően 2006-ban húztak ujjat a magyarokkal az új kommunisták, akiknek köszönhetően ismét vér és könny lepte el a pesti utcákat, ráadásul mindez a forradalom ötvenedik évfordulóján történt a világ szeme láttára. A miniszterelnök emlékeztetett arra, a baloldal a magyar történelem során mindig a magyarok mögé került, és ott ártott, ahol csak tudott. Ennek a csoportnak most épp az a célja, hogy Mária kezéből Brüsszel lábaihoz tegyék le Magyarországot. Orbán Viktor ugyanakkor hangsúlyozta, Magyarország állja a sarat, és a folyamatos külföldi támadások dacára jó irányba tart az ország szekere. Mint fogalmazott: csak annyit üzenünk a hazai kétkedőknek és a külföldi alakoskodóknak, hogy "a magyaroknak nem igazuk van, hanem igazuk lett. És mivel három a magyar igazság, a rezsi és a migránsügy után harmadszor is igazunk lesz. Lesz népszavazás, és a gyerekeinket is meg fogjuk védeni. Magyarország lesz az első olyan ország Európában, ahol az iskola falainál megállítjuk az erőszakos, LMBTQ-propagandát".
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!