Szijjártó: újabb űrkutatási megállapodást kötött a kormányPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 november 16. A magyar kormány újabb stratégiai megállapodást kötött az űrkutatási együttműködésről, ezúttal a világ egyik vezető űripari vállalatának számító, francia-olasz Thales Alenia Space-szel – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a franciaországi Cannes-ban.
Szijjártó: ismét lesz magyar űrhajósPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 július 30. Legkésőbb 2025-ben ismét lesz magyar űrhajós – jelentette be a közösségi oldalán pénteken a külgazdasági és külügyminiszter. Szijjártó Péter a videoüzenetben közölte, hogy az űrutazás kutatási célokat fog szolgálni. Az űrhajós amerikai együttműködéssel fog eljutni a Nemzetközi Űrállomásra, ahol magyar fejlesztésű eszközökkel folytathat kísérleteket – tette hozzá.
Magyarország a nemzetközi űripar fontos szereplőjévé válhatPPestiSrácok.hu Forró drót 2020 július 21. Az űripar az egyik leginkább perspektivikus iparággá vált az elmúlt években, és Magyarország sok olyan tapasztalatot szerzett, amelyek révén a nemzetközi űripar fontos szereplőjévé válhat - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden az MTI-nek.
Űrügynökséget hozott létre AusztráliaPPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 19. Űrügynökséget hozott létre Ausztrália – jelentette be Scott Morrison kormányfő szerdán azzal, hogy 2030-ra szeretnék megháromszorozni az ország űriparának teljesítményét.
Csak a héten két magyar műholdat lőnek ki – üzente Szijjártó a kétkedő balliberális űrszakértőknekSMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2019 november 28. Csütörtöki sajtótájékoztatóján tette helyre Szijjártó Péter a magyar űrkutatási eredményekből rendszeresen gúnyt űző ellenzéki médiát, amikor újságírói kérdésre elmondta: a magyar közvélemény jellemzően nincs kellően tisztában azzal, milyen szellemi és technológiai kapacitásokkal rendelkezik az ország. Mint a külgazdasági- és külügyminiszter kifejtette: bár korábban többször szó esett a Masat–1 elnevezésű első magyar műholdról, azt mégis kevesen tudják, hogy ezen a héten a magyar űripar történelmének második és harmadik műholdját is fellövik egy új-zélandi platformról. Arról is beszélt, hogy a jelenleg folyó két legnagyobb orosz űrkutatási projektben hetven százalékos magyar szellemi és technológiai tartalom van, és szakmai konszenzus alakult ki arról, hogy Farkas Bertalan űrutazásának negyvenedik évfordulója kapcsán ismét magyar űrhajós legyen az, aki a magyar fejlesztésű űreszközökkel megkezdi a kutatásokat.