Pesti Srácok

vadászat

Íme az SZFE moralizáló "hőse": b...dmegozva lőnék ki a nemzeti kultúrát, ahogy az állatbarát Stohl a kafferbivalyt

Magyar ugar 2020 szeptember 20.
Néhány napja járta körbe a világhálót a szigszalagos forradalom egyik arcának, Stohl Andrásnak a fotója, amint a blokád alá vont Színház- és Filmművészeti Egyetem homlokzati teraszán őrködik. Mindenki Bucija veszi a bátorságot, hogy lelkesen moralizáljon, szabadságról és erkölcsről okítson. A nagy természetjáró, állatbarát és klímaharcos Stohl igazi arca azonban nagyon messze van mindattól, amit lobogtat. A cicákkal, lovakkal, kutyákkal összebújva fotózkodó színész valóban megölni szereti az állatokat. Olyannyira, hogy még a reklámarca is egy afrikai kirakatvadászatokat szervező cégnek, akiknél potom 7000 euróért jó eséllyel nőstény oroszlánnal, 10.000-14.000 euróért kafferbivallyal is pózolhat a "hős" vadász. Az egzotikus vadtelepeken lemészárlásra tenyésztett állatokkal a "sportembernek" nincs is túl nehéz dolga. Pontosan ilyenek a liberálisok, akik káromkodva vadásznak most a nemzeti kultúrára és nemzeti kultúrharcosokra, persze szigorúan a szabadság nevében. Stohl pedig pontosan oda, az SZFE-re való mintapéldányuk: szabadságról, az élet értékeiről papolnak, cicasimogató képekkel adják el magukat, de amikor nekik úgy tetszik, bedrogozva száguldozva, vagy luxusszafarikon oltanak ki életet. A"szabadság felsőfokon", írta a blokádról Stohl, nekik ez azt jelenti, hogy a szabadság addig terjed, ameddig ők szeretnék, nekik mindent szabad, másokon pedig bármit számon kérhetnek. Stohl Buci általa kevésbé reklámozott képeit elnézve legfeljebb képmutatásban nyújtott alakításáért adnánk díjat, de azért akár Oscart is. Erkölcsi tanait pedig köszönjük szépen, de tartsa csak meg magának.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!