vági márton
Családtámogatások helyett alapjövedelem? Miért ilyen ostoba a liberális oldal? – Nézze meg a Pesti galerit! (Videó!)
Miért vagy ekkora ostoba idióta? – üzenték a galeris fiúk a PestiTV-ből az ellenzéki Azonnali véleményvezérének, Vági Mártonnak, aki azt a penetráns neomarxista szájöblögetést böfögte fel magából a portálon, hogy a túlnépesedett, globális klímakatasztrófa felé sodródó bolygón miért nem annak jár jutalom, aki nem hoz világra egy újabb, szén-dioxidot kibocsátó, komoly ökológiai lábnyommal bíró embert. Vági Márton ezen undorító véleménye sajnos nem egyedi és elszigetelt eset, ilyen az ellenzék és ilyen a liberális oldal, hiszen hány ilyen véleménybe botlottunk már bele, hányan törölték volna már el a családtámogatásokat, és ebből is látszik, mi lenne itt, ha kormányváltás történne – mondták a Pesti galeri tagjai, Szarvas Szilveszter, Dezse Balázs, Szabó Gergő, Bokor Gábor és a vendégfotelben helyet foglaló Schéda Zoltán, a PestiTV hírolvasója. A gyerekes családok ne kapjanak támogatást adóforintokból, de persze az alapjövedelem az jár Vági Mártonnak. Ők így gondolkodnak. Alapjövedelem legyen, adóból, közös pénzből, családtámogatás nem. Menthetetlenek – hangzott el a Pesti galeriben. Nézze meg a Pesti galerit, a PestiTV furkóklubját! Liberális újságíró hergel a gyerekszülés ellen az Azonnalin
Bicskanyitogató írás jelent meg az azonnali.hu oldalán, ahol a bahir.hu újságírója, a magát neoliberálisnak valló Vági Márton arról értekezik, hogy miért nem a gyermekteleneket támogatja az állam, amiért olyan felelősségteljes polgárok, hogy többek között a klímakatasztrófa miatt nem vállalnak gyermekeket, akik megállapítása szerint „széndioxidot kibocsájtó, komoly ökológiai lábnyommal” bírnak. Majd azt rója fel a gyermekeseknek, hogy a gyermekkel nem rendelkezőknek is miattuk kell annyi adót fizetni, pedig milyen jó lenne ebből a pénzből például utazgatni. Ezt követően a kamionsofőrökbe, bolti eladókba is belerúg azzal, hogy szerinte ezeket a munkákat robotok fogják végezni és nehéz lesz ezeket az embereket átképezni, ergo ostobáknak tartja őket. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!