Pesti Srácok

vendégmunkások

Ilyen a DK-s szemtelenség: Molnár Csaba a PS-nek kijelentette, a kormány tehet róla, hogy illegális migránsok jutnak be Magyarországra (Videó)

Gulyás Áron ‎PS Riport 2023 november 15.
Szerdán ismét árnyékkormányinfót tartott a Demokratikus Koalíció, ahol Molnár Csaba árnyék-kancelláriaminiszter számolt be a DK szociáldemokrata terveiről. Továbbá a korábbi tájékoztatásaihoz hasonlóan most sem győzte hangsúlyozni, hogy minden Orbán Viktor hibája: az uniós pénzektől kezdve a nyugdíjrendszeren át a határvédelemig mindent rosszul csinál állítása szerint a kormány. Sőt, nem átallotta kijelenteni, hogy ha Magyarországra illegálisan bejutnak emberek, arról a kormány tehet. Még ennél is tovább ment Dobrev Klára helyettese, ugyanis szerinte a kabinet embercsempészeket enged szabadon és ezáltal ők szervezik Molnár Csaba szerint az illegális migrációt is. A Magyarországon tartózkodó vendégmunkásokról is kérdeztük Kálmán Olgáékat az árnyékkormányinfón, ugyanis képviselőtársuk, Varga Zoltán az alábbi címmel küldött sajtómeghívót a 444 c. lapnak: "A haldokló debreceni egészségügyre rászabadítani több tízezer ázsiai rabszolgamunkást, felér egy atomcsapással". Ezt még az ellenzéki lap is úgy kommentálta, hogy "rém kellemetlen elolvasni az esemény címét, heves szekunderszégyen-rohamokat vált ki már maga a szó is". Ellenben Kálmán Olga nem érezte problémásnak képviselőtársa szóhasználatát: érdemi válasz helyett felolvasta Varga Zoltán korábbi parlamenti felszólalását a vendégmunkásokról, a biztonság kedvéért többször is. Részletek a videóban!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!