vezető
Orbán Viktor: Magyarország nem csak saját magát, hanem Európát is védi a kerítéssel
Hazánk nemcsak saját magát, hanem Európát is védi az illegális bevándorlók áradatával szemben - áll abban a levélben, amelyet Orbán Viktor miniszterelnök írt Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének, azt kérve, hogy a brüsszeli testület 50 százalékban járuljon hozzá a magyar határvédelmi költségekhez, s amelynek teljes szövegét Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke pénteken bocsátotta az MTI rendelkezésére.Lázár: félezer milliárddal többet költ oktatásra a kormány, mint 2010-ben a szocialisták
Jelentősen csökkentek a családok beiskolázással kapcsolatos költségei: már 9 évfolyamon kapják ingyen a tankönyveket a diákok (több mint egymillióan), a gyermekek több mint fele ingyenesen étkezik az oktatási rendszerben – mondta csütörtökön Lázár János, hozzátéve, a jövő évi büdzsében félezer milliárd forinttal többet fordítanak oktatásra, mint 2010-ben a szocialisták. A kancelláriaminiszter emellett beszélt arról, a kormány engedélymentessé tenné 80 méterig a kútfúrást; a kormányhivatalokban „seggnyalással” nem lehet fölkapaszkodni; a Soros-médiának van véleményformáló ereje; továbbá szóba került Veres András püspök lombikbébiprogram elleni kirohanása is.Orbán levélben kérte Junckertől: Brüsszel fizesse ki a határvédelmi költségeink felét
Orbán Viktor miniszterelnök levélben kéri Jean-Claude Junckert, az Európai Bizottság elnökét arra, hogy a brüsszeli testület 50 százalékban járuljon hozzá a magyar határvédelmi költségekhez, amelyek eddig 800 millió eurót, azaz mintegy 270 milliárd forintot tettek ki – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.Vona keresztfiának megint sikerült egyet belerúgnia az erdélyi magyarokba (Frissítve!)
Hiába kért elnézést a Jobbik szolnoki elnöke, Szotyori-Lázár Zoltán még áprilisban, miután egészen döbbenetes stílusban ócsárolta az erdélyi magyarokat, most megismételte akkor nagy vihart kavart „üveggyöngyös” hasonlatát, amely szerint az erdélyieket Orbánék a kettős állampolgársággal ugyanúgy kilóra megvették, mint annak idején a telepesek az indiánokat. FRISSÍTÉS! Cikkünk megjelenése után a Jobbik sajtóosztályán jelezték, hogy Szotyori-Lázár már nem elnöke, csak alelnöke a szolnoki szervezetnek, ám nem kell semmilyen összeesküvést keresni a politikus hátrébb vonása mögött.Mándoki László: kiállok Orbán Viktor barátságáért, és természetesen segítek a hazámnak, ha tehetem
Mándoki László, producer, zenekarvezető a Magyar Narancsnak adott interjújában a zenei munkássága mellett beszélt világpolitikáról, illegális bevándorlásról és az Orbán Viktorhoz fűződő barátságáról is, ami egyes vélemények szerint afféle híddá teszi őt a magyar és a német politikai vezetés között.Gyurcsány felelőssége is egyértelmű az egyik legnagyobb korrupciós botrányban
Minden idők legnagyobb korrupciós botrányában 166 milliárd forintot loptak el, Budai Gyula szerint a pénz az MSZP-SZDSZ pártkasszájában landolhatott - írja az Origo. A volt elszámoltatási kormánybiztos néhány éve vizsgálta a beruházást, most ennek eredményeiről számolt be az ügyészség előtt.Ajánljuk még

















