Pesti Srácok

zugló

Alkalmas-e Karácsony BÁRMI elvezetésére? – Kovács Balázs és Pesty László a Polbeatben (élő 19 órakor!)

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2019 szeptember 3.
Emlékeznek még, hogy mit ígért Karácsony Gergely még virtigli LMP-s politikusként? Lehetmásos kormányváltást, amelyből az LMP szétverését és pártszakadását sikerült megvalósítania. Emlékeznek, hogy Karácsony mit mondott a választóinak arról, hogy a szocikat vagy a fideszeseket utálja-e jobban? Így borult Karácsony az MSZP, és ezzel párhuzamosan Gyurcsány keblére, amely ölelésből a Jobbik sem maradhatott ki. Aztán emlékeznek, hogy mit ígért Karácsony párbeszédes, ellenzéki miniszterelnök-jelöltként? Azt, hogy április 9-én majd jól bebiciklizik a Miniszterelnökségre a kulcsokért, de a választók még a biciklizár kulcsát sem merték rábízni, nemhogy a miniszterelnöki dolgozószobáét. Karácsony persze a zuglóiaknak is ígért. Rendet, rohamosan fejlődő nyugati várost, ellenzéki csúcsteljesítményt és kirakatkerületet – kár, hogy Karácsony szótára véletlenül a favellák kifejezésnél nyílt ki. Mindezek után tudják, mit ígér most Karácsony? Budapest visszavételét... A fenti előzménytörténet után felmerül a kérdés: Karácsony alkalmas-e bárminek az elvezetésére? Mindezekről és Zugló tönkretételéről lesz szó a mai PS-Polbeatben: élő műsorunkban Kovács Balázs, Zugló fideszes képviselője és Pesty László filmrendező, a Szabadfogás megmondóembere lesz Huth Gergely és Szarvas Szilveszter vendége 19 órától. A PestiSrácok.hu szokásos Polbeat-vitájából kiderül, milyen feladatkör betöltésére alkalmas Karácsony, és miért kell visszavenni Zuglót az ellenzéktől. A beszélgetést szokás szerint élőben közvetítjük ITT, a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőből.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!