Emberölés előkészülete és más bűncselekmények miatt vádat emelt a Veszprém Megyei Főügyészség H. Tamás veszprémi ügyvéd és két társa, Sz. Sz. Attila, valamint M. Béla ellen. Miként azt a PestiSrácok.hu korábban megírta, a három férfit azzal vádolják, hogy tavaly április 9-én előre megtervezett módon meg akartak gyilkolni egy tehetős szekszárdi vállalkozót. H. Tamás portálunk munkatársának elismerte, nem riadtak volna vissza az erőszakos kényszerítéstől, ha kellett volna, megkötözik, fogva tartják a sértettet, de állítja, szó sem volt emberölésről.
FÜSSY ANGÉLA – PestiSrácok.hu
A Veszprém Megyei Főügyészség közleménye szerint az ügy elsőrendű vádlottja, H. Tamás a harmadrendű vádlottal és a sértettel is ügyvédi tevékenysége során ismerkedett meg. A szekszárdi vállalkozót Sz. Sz. Attilával azért akarták megöletni, mert őt tették felelőssé közös befektetéseik elvesztéséért. A vád szerint H. Tamás ellehetetlenült anyagit helyzete miatt találta ki a gyilkosságot, tervébe bevonta a harmadrendű vádlottat, akivel közösen állapodtak meg a bérgyilkossal.
A boncmester feldarabolta volna a holttestet
„I. rendű vádlott a terv megvalósítása érdekében 2013. március végén felkereste egy balatonfűzfői ügyfelét, s arra kérte, csalja a házába a sértettet, akit majd az ott várakozó II. rendű vádlott elkábít és megfojt, az egyébként boncmester képzésben részt vevő fűzfői férfi által szükség esetén feldarabolt holttestet pedig I. rendű vádlott szállítja el. A terv szerint ezt követően valaki külföldre távozik a sértett mobiltelefonjával, és onnan üzeneteket küldve azt a látszatot kelti, hogy a sértett még él. A sértett vagyonát I. rendű vádlott a korábbi üzleti kapcsolatuk során kiállított biankó megbízási szerződések felhasználásával akarta megszerezni” – részletezi a tervezett bűncselekményt a főügyészség közleménye.
De a boncmester inkább súgott
A nyomozati anyag arra is kitér, hogy a vádlottak az emberöléshez használni kívánt eszközöket a balatonfűzfői családi ház kamrájában helyezték el, majd a bútorokat is átrendezték, hogy megkönnyítsék a bűncselekmény elkövetését. A gyilkosság végül úgy hiúsult meg, hogy egy a beavatott férfi (M. Gergely – elmondása szerint neki kellett volna feldarabolni a holttestet) feltárta a tervet a sértett és rendőrség előtt, majd miközben ő tovább színlelte az együttműködést a vádlottakkal, azokat még időben sikerült a tervezett bűncselekmény helyszínén, illetve annak közelében elfogni. A nyomozóhatóság az első rendű vádlott autójából lefoglalt egy engedély nélkül tartott lőfegyvert, valamint a rendőri intézkedés során előkerült egy hamis rendőr igazolvány is, melyet még korábban a másodrendű vádlott készített magának. H. Tamás, valamint a vád szerinti bérgyilkos, M. Béla előzetes letartóztatásban, míg a harmadrendű vádlott, Sz. Sz. Attila házi őrizetben van.
Megszólal a veszprémi ügyvéd
Néhány nappal ezelőtt sikerült levélben, illetve ügyvédjén keresztül megszólaltatnunk az első rendű vádlottat, aki tagadja, hogy gyilkosságot akartak elkövetni. Hudvágner Tamás azt mondta, hogy csak kényszeríteni akarták a tehetős vállalkozót, hogy adja vissza a tőlük kicsalt százmilliós vagyont, a bérgyilkosságról szóló történetet a sértett és a koronatanú kreálták, hogy őt eltávolítsák. Hudvágner Tamás azt is állította, erősítésre, illetve eszközökre azért volt szükség, mert oka volt félni a sértettől és szükség esetén meg kellett volna védjék magukat.
Eleinte barátilag üzleteltek
„Amit tettem, nem tagadom. Több bűncselekmény tekintetében tettem is beismerő vallomást, de most is őszintén mondom, senkit sem akartam megöletni” – jelentette ki a PestiSrácok.hu-nak Hudvágner Tamás. A veszprémi ügyvéd állítása szerint 2011 nyara óta állt kapcsolatban a sértettel, azaz A. József szekszárdi vállalkozóval. Eleinte ügyvédi irodájának volt az ügyfele, peres eljárásokban képviselte a vállalkozót, illetve több cégében végzett jogi, jogtanácsadói munkát. A ügyvéd-ügyfél kapcsolat fél évvel később már erősödni látszott, Hudvágner szerint kifejezetten jó, mondhatni baráti viszonyt ápoltak. Amikor likviditási gondjai támadtak, A. József ezért is ajánlotta fel a segítségét ügyvédjének.
A cégreorganizációs modell
„Azt mondta, hogy tud segíteni olyan gazdasági társaságoknak, amelyeknek működési gondjai, problémái akadtak. Méghozzá úgynevezett cégreorganizációval. Ez azt jelentette, hogy fiktív szerződésekkel megvásárolta, átvette a céget, aztán saját érdekeltségébe tartozó cégek által szintén fiktív terheléseket generált az adott vállalkozásnak, ami így gyakorlatilag csődbe ment. Aztán a felszámolás, vagy csődeljárás során a hitelezőket a követelés töredékének kifizetésével kiszorította. A cég tisztán, tartozásoktól mentesen az ő tulajdonába került. A megállapodás szerint ilyenkor aztán a munkadíj ellenében a céget visszaadta volna az eredeti tulajdonosnak” – részletezte a módszert Hudvágner.
Elbukta a benzinkútját is
Elmondása szerint számára is jó lehetőségnek tűnt a felajánlott segítség, de ekkor jött a fekete leves. Az üzlet lényege ugyan is szerinte az, hogy a megállapodást A. József egyoldalúan módosítja. Hirtelen megjelennek előre nem látott költségek, költségemelések, plusz munkadíjak, amit az üzlettárs persze nem tud kifizetni, így elúszik a cége. Állítólag a jó kapcsolat ellenére így járt a most gyanúsított ügyvéd két ügyfele is. Egyikük a gyanú szerint emberülés előkészületében tettestárs, Sz. Sz. Attila, aki többek között székesfehérvári benzinkútját bukta el. Hudvágner Tamás mindezek ellenére a végsőkig megbízott az üzlettársban A. Józsefben, amin saját cégei és testvérei vagyonának jelentős része is elúszott.
A testvérekkel közös cége is reorganizálódott
„A testvéreimmel közös érdekeltségünkbe tartozó ingatlanberuházó vállalkozásunkban ajánlotta fel a segítségét. Volt egy elég tetemes és nagyon kedvezőtlen hitelünk, azt mondta, hogy mivel neki kiterjedt kapcsolatrendszere van több pénzintézetnél, tudna abban segíteni, hogy ettől a hiteltől, illetve az azzal járó terhektől megszabaduljunk. Viszont állította, hogy a bankok csak vele tárgyalnak, így az ő nevére kell, hogy kerüljön a cég. Az egyik tulajdonost meg tudtam győzni, hogy térítésmentesen írjuk át csak egy időre az ő részét A. József nevére, de a testvéreim nem bíztak benne, ők nem adták az ő részüket. Ez után ügyesen bejegyeztette új székhelyre a vállalkozást, a saját területére és fiktív számlákkal olyan terheléseket generált a cégnek, hogy a testvéreim a végrehajtástól tartva mégis fillérekért átadták az ő részüket is neki. Még ekkor is csak hitegetett, hogy ne aggódjak, ő csak a bankokat akarja fogni. Akkor jöttem rá, hogy engem is becsapott, amikor vevők jelentkeztek a cégre, akikkel már ő egyedüli tulajdonosként a tudtom nélkül tárgyalásba kezdett. Közel 200 milliónk úszott el, mondhatom, hogy mindenem oda lett” – mesélte Hudvágner.
Kényszerhelyzetben volt a túszejtő
Az előzetes letartóztatás alatt álló ügyvéd azt mondja, kényszerhelyzetbe került, nem volt más választása, mint kitalálni valamit, amivel visszaszerezheti a csalárd módon kicsalt százmilliókat. „Nem tehettem mást. A családom, legjobb barátaim összes pénze benne volt az átadott tőkében. Először megfenyegettem Józsi bácsit, hogy ha korrekt módon nem számolunk el egymással, és nem adja vissza, amit kicsalt, akkor mindent elmondok a rendőrségen, amit az általa elkövetett nagyon súlyos gazdasági bűncselekményekről tudok. A viszonyunk eldurvult. Én ellene, ő ellenem tett feljelentést, de tárgyalni nem volt hajlandó”.
Ekkor jutott eszébe a szabadult boncmester
Hudvágner Tamás azt mondja, ekkor jutott eszébe volt ügyfele, az előzetes letartóztatásból nem sokkal korábban szabadult M. Gergely. Tudta, hogy a balatonfűzfői fiatalember most már A. Józseffel ápol üzleti viszonyt, hiszen korábban ő ajánlotta be a fiút az öregnek. Rávette Gergelyt, hogy valamilyen ürüggyel csalja saját házához a szekszárdi vállalkozót, például azzal, hogy róla, a most már nagy haragosra vannak terhelő bizonyítékai. Az ötlethez csatlakozott Sz. Sz. Attila is, akit szintén százmilliókkal húzott le az öreg.
Ha kellett volna fogva tartják és kényszerítik
„Az amit tettünk, vagyis tenni akartunk, önbíráskodás. Be is ismertem. Nem riadtunk volna vissza az erőszakos kényszerítéstől, amihez nyilván eszközök is kellettek. Ha kellett volna, megkötözzük, fogva tartjuk, de szó nem volt emberölésről. Miért tettük volna? Először is, nyilván a családja, barátai is tudták, hogy hova jön, elég hamar a nyomunkra akadtak volna. De még kézenfekvőbb, hogy a halálából semmi hasznom, hasznunk nem származik. Ha meghal, vagy eltűnik, a cégekben a tulajdonrészei nyilván az örököseire szállnak, akik a többségi tulajdonnal azonnal cégvezetést, menedzsmentet is válthatnak. Ilyen módon esélyünk nem lett volna, hogy visszakapjuk azt, ami eredetileg is a miénk volt” – mondta Hudvágner Tamás. Az ügyvéd állítja, gyilkosságról, darabolásról, savazásról szó sem esett.
Józsi bácsi lelövéssel fenyegette
Hudvágner szerint A. Józsefnek és M. Gergelynek éppenséggel érdeke lehet, hogy őt és Sz. Sz. Attilát eltávolítsák. Távollétében ugyanis nem tud lépni a cégügyekben, így az összeügyeskedett százmillióknak végleg nyoma veszhet, s mivel A. József és M. Gergely most üzlettársak, a hasznon is osztozhatnak. „Hát ezért találták ki ezt az egész elképesztő históriát!” – jelentette ki Hudvágner Tamás. Hozzátette, A. Józsefnek azért is érdekében áll, hogy ő rács mögé kerüljön, és szavahihetősége is csorbuljon, mert több A. József ellen folyamatban lévő büntetőeljárásnak ő a koronatanúja. A gyanúsított ügyvéd elárulta, A. József többször is életveszélyesen megfenyegette, amit ő be is jelentett a rendőrségen. Annak nyoma kell, hogy legyen. „Egyszer azt mondta, hogy egész tárat belém ereszt, mert hátba szúrtam és én nem vagyok méltó arra, hogy éljek! Ismerem az ügyeit és hogy kikkel dolgozik. tartani kellett attól, hogy nem egyedül jön, és szükség esetén meg kell védeni magunkat” M. Bélának, akit csak erősítésnek hívtak, s nem gyilkolni, Hudvágner elmondása szerint csak akkor kellett volna közbeavatkoznia, ha az öreg agresszívan lép fel és ők veszélyben vannak.
Éppen hazafele tartott, amikor megérkezett a TEK
Mindebből aztán semmi sem lett. M. Gergely a fűzfői benzinkúton találkozott a szekszárdi vállalkozóval. A nyomozati anyagok szerint M. Béla a házban elbújva, Hudvágner Tamás pedig a szomszédos utcában, autóban ülve várta a jelet, M. Gergely hívását. A telefon csörgött is. De úgy tudjuk, a sértettek a házhoz már nem mentek vissza. Hudvágner azt állítja, ő már hazafelé indult volna, mondván úgysem jött össze a dolog, amikor a rendőrautók üldözni kezdték és végül elfogták.
VS: A boncmester álláspontja
“Egyik közös ismerősünket szerették volna kivégezni” – Végezetül megismételjük a PestiSrácok.hu korábbi, nagyon népszerű videóját, amiben megszólal a “boncmester”, akinek a vallomását és riportunkban elmondott állításait azóta többen megkérdőjelezték:
Címlapfotó: Vehír.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS