Pesti Srácok

Az izraeli hadsereg megtalálta és kimentette három izraeli túsz holttestét a Gázai övezetből

Az izraeli hadsereg megtalálta és kimentette három izraeli túsz holttestét a Gázai övezetből

Az izraeli hadsereg megtalálta és kimentette a Gázai övezetből három, 2023. október 7-én elrabolt izraeli túsz holttestét - jelentette a hadsereg szóvivője vasárnap.

A Hamász palesztin iszlamista szervezet terrortámadásában elhurcolt Ofra Keidar, Jonatan Szamrano és Sáj Levinszon holttestét egy különleges művelettel szombat éjszaka mentették ki a palesztin övezetből.

A hetvenegy éves Ofra Keidart az izraeli tájékoztatás szerint Beeri kibucból vitték el. A támadás reggelén sétálni indult, de meggyilkolták, majd holttestét elrabolták az iszlamisták.

Szamrano a Nova zenei fesztiválról szintén Beeri kibuchoz menekült, ahol megölték, és földi maradványait magukkal vitték.

A tizenkilenc éves Levinson a 77-es zászlóalj harckocsiparancsnoka volt, a mészárlás reggelén harcolt a terroristák ellen, és elesett. Halálát 2024 januárjában megerősítették.

Mindhármuk Izraelbe szállítását és földi maradványaik azonosításának lehetővé válását most közölték családtagjaikkal. Várhatóan a közeli napokban végső nyughelyükre temetik őket Izraelben.

A hivatalos izraeli számítások szerint megtalálásuk után még ötven élő és holt túszt őriznek az iszlamista terrorszervezetek a Gázai övezetben.

Kiemelt kép: MTI/AP/Cafrir Abajov

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!