
Május óta próbálja Magyarországra küldeni a cseh kormány azokat az ukrajnai roma menekülteket, akik ukrán–magyar kettős állampolgársággal rendelkeznek, mondván, ők magyar állampolgárként nem jogosultak a cseh állam segítségére. A sátortáborban elszállásolt, de több esetben a pályaudvarokon rekedt menekültek a cseh rendőrség által végzett állampolgársági ellenőrzése azonban azt mutatta ki, hogy a mintegy 5500 Ukrajnából érkezett roma közül mindössze 150-en rendelkeznek magyar útlevéllel is, tehát kevesebb mint három százalékuk – hívta fel rá a figyelmet a romea.cz beszámolóját szemléző Telex.
Cseh civil szervezetekben régóta élt a gyanú, hogy a cseh hatóságok a magyar–ukrán kettős állampolgárságra hivatkozva akarnak megszabadulni a nehezebben ellátható, és persze a többségi társadalom által a „normál” ukrán menekülteknél sokkal kevésbé szívélyesen fogadott romáktól. Cseh politikusok hetek óta előszeretettel ismételgették a vádat a roma menekültek állampolgárságáról, sőt volt, aki azt állította, hogy Magyarországról érkező romák folyamodnak menekültstátuszért. És bár a rendőrség ugyancsak hetek óta birtokában volt az állítást cáfoló adatoknak, ezeket csak most vasárnap árulták el a cseh köztévé kérdésére.
Forrás: Telex; Fotó: Romodrom
Facebook hozzászólás
obsitos
2022-06-15 at 00:11
Csehország NEM határos Ukrajnával.
Rézmüves Gusztáv
2022-06-14 at 18:59
Nem helyes ez a méregetés a térségben ha a menekültek a z ottani hatóságoknál jelentkeztek akkor ők menekültek és ott ahol jelentkeztek.
Én már megemlítettem valahol.
A térségben csak azok a pártok szándékozzák magukhoz vonni egy állam vezetését.
Rendelkezzenek a közigazgatással.
Intézkedési felhatalmazással a fegyverek és fegyveres testületek fölött.
Akik a minden napok vezetési munkálatait jogszerűen és szakszerűen hajlandók ellátni.
Egyébként ne bosszantsák egy állam polgárságát.
Nekünk ne a diplomájukat lobogtassák, hanem a munkát végezzék elé, közmegelégedésre.
Ugye nem azt fejeztem ki hogy a pártok tagjainak hanem a teljes lakosság elégedésére.
Nézzük_magát_a_dolgot
2022-06-14 at 18:24
Mondjuk én a címet úgy fogalmaztam volna meg, hogy az ukrajnai menekült cigányok legfeljebb 4%-ának van magyar útlevele. Ez a langyosnak is petyhüdt megfogalmazás, hogy többségének nincs, elkeni a becstelen cseh rágalmak terjesztőinek felelősségét.
Orientál
2022-06-14 at 14:09
Cseh kommunisták rengeteg felvidéki magyart hurcoltak el és cseh részre telepítették őket – bezzeg.
Bubu
2022-06-14 at 12:45
A Nagy Testvér figyel téged
2022-06-14 at 09:51
Rosszul tudod: a csehek magukon kívül mindenkit utálnak. Kivétel lehet, de az olyan 5% körül mozoghat. Megtanulták a több évszázados leckét mikor állandóan megszálták és kivéreztették öket. Most Európa egyik legjobban felfegyverzett országa, nagyon erös hadiiparral, mely az elsök között van. Rengeteg fegyvert exportálnak, föleg kézi fegyvereket és nagypontosságú könnyen bevetehetö harci eszközöket. Hadseregük tehnikailag a legfejlettebb Középeurópában. Nagy számú tartalékos állománnyal rendelkeznek akik mozgósításkor rögtön bevethetök. A civil lakosság bizonyos része szintén rendelkezik löfegyverekkel amit legálisan otthon tartanak. Már volt arról is szó, hogy vészhelyzet esetén az egész lakósságot felfegyverzik. Még Brüsszel sem mer velük kekeckedni, le is szarják a csehek öket rendesen. De nincs is ott képviselöjük aki az országukat gyalázná. Ha lenne ilyen, jobb ha meg sem született volna. A szlovákoktól való levállást is ök kezdeményezték és 6 hónap alatt lerázták a kullancsot magukról. Érdemes figyelni öket: mind gazdaság kül és belpolitikai döntéseiket analizálni.
ómió
2022-06-14 at 12:15
Még mindig a “legendás cseh szolidaritás”!?
khm
2022-06-14 at 10:56
nemond!
Mennyi jó barátja van a cigányoknak!
Amúgy vicces volt,amikor megjelentek az elsők között! Nekem határozottan tetszett,ahogy Miniszterelnök úr megijesztette ezeket. Mégpedig a munka lehetőségekkel. 🙂
Nem mondom,hogy azonnal eltűntek,de rövid idő kellett hozzá.
tarcsa
2022-06-14 at 10:13
Namond elvtárs! Mennyi ócska, hazug liberális próbálja Európát az irányítása alá vonni. Rühes kommunista származékok egytől-egyig keleten és nyugaton. Csak annyit még! Ilyen barátai vannak a honi szarháziaknak, Nekünk inkább legyenek az ellenségeink. Tán még rémlik: madarat tolláról, embert barátairól!
gyozo2018
2022-06-14 at 10:12
Folyik az uszítás.
Minden szarukat ránk akarják pakolni.
Miközben, ha Orbán nem harcolja ki, akkor
nem lenne gázuk, olajuk.
Tetű, szarházi horda.
És ezek tartják magukat kultúrnépnek.
Szürke Farkas
2022-06-14 at 10:06
A 150-et jogosan ideküldhetik, a többi 5350-t meg oda, ahol átlépték az Ukrán határt, mint az első biztonságos ország, de ha nem nálunk jöttek át, akkor ne ide.
Logikus
2022-06-14 at 09:58
Hát, nagy pofára esés ez a cseheknek :XDDD
A Nagy Testvér figyel téged
2022-06-14 at 09:51
A Csehek, rettenetesen utálják a cigányokat! Egy időben, titokban sterilizálták is azt amelyik a kezük közé került!
Namond
2022-06-14 at 09:48
Mennyi jó barátja van V. Orbánnak!