Ahmed H.-t mosdatta Demeter Áron, az Amnesty International “szakértője” szombaton a függetlenobjektív 24.hu-n. Erről portálunk cikket is közölt. Az ügy kapcsán villáminterjút készítettünk Dömötör Csaba parlamenti államtitkárral arról, hogyan érvényesül Magyarországon a “Stop Soros” törvénycsomag, valamint Ahmed H. mártírként való beállítása miképp egyeztethető össze egy magát függetlennek kikiáltó portál részéről.
Szombaton a 24.hu-n kijött egy videó, ebben a lap az Amnesty International “szakértőjével”, Demeter Áronnal mosdatta a terrorizmus miatt elítélt Ahmed H-t. Mit gondol arról, hogy a magát függetlennek valló portál egy Soros által pénzelt aktivistával karöltve állítja be a magyar társadalmat megbélyegzőnek, Ahmed H.-t pedig ártatlannak, aki állításuk szerint nem is migráns, mert schengeni útlevele van és Cipruson él 15 éve?
Adódik a kérdés, hogy ha nem bevándorló, akkor mit keresett Röszkén a tömegben? Valószínűleg az Amnesty aktivistái is nagyon jól tudják, hogy amit Ahmed H. tett, rendőrökre támadt, az bármely más európai országban is bűncselekménynek minősülne. Sőt, még hazájában, Szíriában is. A per során maga is megerősítette, hogy ezzel tisztában van. Látom, hogy megindult egy mosdatási kísérlet, de ez a körülmények ismeretében hamvában holt próbálkozás.
Ahmed H. saját bevallása szerint a családja megbízására cselekedett, akik azt kérték tőle, hogy mentse ki őket a háború sújtotta Szíriából. Ezzel kapcsolatban is felmerülhet a kérdés: miért nem a családjával érkezett, hogyha ők állítólagos veszélyben vannak?
Aki a családját menti, az nem támad hatósági emberekre. Szerintem ez ilyen egyszerű. Érdekes, hogy a Sargentini-jelentés is arra hivatkozott, hogy Ahmed H. csak a családját akarta egyesíteni, nagyvonalúan megfeledkezve az általa elkövetett bűncselekményről. Így ér össze a jogvédőknek álcázott politikai aktivisták és a bevándorlást ösztönző brüsszeli politikusok tevékenysége.
Mennyire érvényesül ma Magyarországon a “Stop Soros”? Sikerült kizárni, vagy legalább csökkenteni hazánkban az embercsempészetet és a terrorizmust finanszírozó elemeket?
Az embercsempészek elleni küzdelem folyamatos, lezárása nem egy-két nap lesz. Bízunk abban, hogy hosszú távon is elrettentő ereje lesz a magyar szabályozásnak. Sajnos a brüsszeli intézmények nem partnerek ebben. El akarják kaszálni a törvényt, az erről szóló jogi vita most lép új szakaszba. Bárhogy is legyen, a kormány álláspontja nem változik, nem fogjuk hagyni, hogy fellazítsák az ország védelmi képességeit.
Mennyire látja esélyét annak, hogy az EP-választások közeledtével Ahmed H. ügyét előtérbe helyezi az ellenzék, ezzel is hamis képet festve és minél rosszabb színben feltüntetve Magyarországot és a kormányt?
Nem esélyről van szó, hanem befejezett tényről. Már a Sargentini-jelentésben is bunkósbotként használták Ahmed H. ügyét, és arra is mindenki emlékezhet, hogy tucatnyi liberális és baloldali EP-képviselő követelte Strasbourgban a szabadon bocsátását. Hát, akkor most nyugodtan meggyőzhetik a saját országaik hatóságait arról, hogy fogadják be. Magyarország ugyanis ki fogja toloncolni. Ebben egyébként semmi meglepő nincs. A kormány komolyan gondolta a plakáton szereplő intelmet: ha valaki Magyarországra jön, be kell tartania a törvényeket.
Vezető kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS