Pesti Srácok

Dömötör Csaba válasza Szekeres Imrének: Jól emlékszünk arra, hogy hogyan építették le a honvédséget a szocialisták

Dömötör Csaba válasza Szekeres Imrének: Jól emlékszünk arra, hogy hogyan építették le a honvédséget a szocialisták

Szekeres Imre, egykori szocialista honvédelmi miniszter cikket írt a HVG-be, amelyben többek között azt írja, hogy a kormány egy évtized alatt semmi érdemi lépést nem tett a biztonság erősítése érdekében, valamint, hogy kisebb költségvetése van a honvédelemnek, mint a szocialista kormány idején. Dömötör Csaba, a miniszterelnöki kabinetiroda parlamenti államtitkára a Facebookra feltöltött videójában válaszol a cikkben megjelent állításokra.

Dömötör szerint a háború árnyékában sokkal nagyobb józanságra van szükség, főleg, ha tényekről van szó. A védelmi területre 2010-ben 224 milliárdot szántak.

– szögezi le az államtitkár. Dömötör a videóban elmondja: a szocialisták idejében harmadára csökkent a kiképző repülők száma, és felére a vadászgépeké. Eladtak vagy 50 ezer haditechnikai eszközt. Kivontak a forgalomból 500 lánctalpas járművet, volt, amit kilós áron értékesítettek.

PestiSracok facebook image

– sorolja az államtitkár. Dömötör Csaba hozzáteszi: azóta elindult a Zrínyi Program is, csapatszállító és kiképzőgépek érkeztek, Leopard harckocsik, Gidrán harcjárművek. Az új Lynx harcjárműveket ráadásul részben már itthon fogják gyártani.

– véli a politikus. Az államtitkár leszögezi: mi békét akarunk, de képesnek kell lennünk megvédeni magunkat.

– teszi hozzá Dömötör Csaba.

Forrás: Facebook; Forrás: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

A játék ma sem volt igazán jó, de a győzelem végre megvan! – Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Azerbajdzsán–Magyarország 1–2 (1–2)

Exkluzív 2025 június 10.
Megszerezte első idei győzelmét a magyar labdarúgó-válogatott, miután küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen Bakuban legyűrte Azerbajdzsán válogatottját. Csapatunk nem játszott jól, helyzetkihasználásunk ma is csapnivaló volt, de pozitívum, hogy a győzelmet így is meg tudtuk szerezni, Varga Barnabás pedig közel egy év után ismét eredményes tudott lenni a válogatottban.