Politikai hitvallásáról nyilatkozott a józsefvárosi önkormányzati képviselőségért az MSZP támogatásával induló, a Himusz-gyalázásáról és trágár szövegeiről elhíresült Dopeman. A rapper leszögezte: véget vetne a „fingreszelésnek”.
A Dopeman (magyarul kb. „drogos”) néven ismert előadóéhoz hasonló „munkássággal” még senkinek nem sikerült politikai mandátumot szereznie Magyarországon. Bár a popkultúrából korábban átnyergelt néhány celebritás a közéletbe, a trágárságra építő dalszövegeiről ismert zenészhez hasonló jelölt még nem jutott pozícióhoz. Ezen változtatna Dopeman, ha sikeresen szerepelne az áprilisban esedékes józsefvárosi időközi önkormányzati választásokon. Emlékezetes, hogy nagy felháborodást keltett a sokak szerint a nemzeti imát gyalázó Dopeman-féle Himnusz-átdolgozás:
Bazmeg, bazmeg, bazmeg, bazmeg
bazmeg az Orbánt, bazmeg a kormányt,
bazmeg az MSZP-t és a Gyurcsányt,
bazmeg az LMP-t meg a Jobbikot
[az] Isten, áldd meg a magyart,
Jó kedvvel, bőséggel.
A magát az utca és a gettó világában remekül kiismerő zenész úgy nyilatkozott a Magyar Időknek, hogy Józsefváros szülötteként jól ismeri a kerületi emberek életét, gondjait. Bár azt állítja, hogy a politikai szerepvállalásra elvisége készteti, mégsem rejti véka alá, hogy ő alapjában véve „egy gengszterrapper, nem egy rózsalovag”. Egy minapi Facebook-posztjában az esetleges politikusi díjazásával kapcsolatos céljait firtató kérdésre azt válaszolta:
Valamennyit azért zsebre teszek, ha már ott rodázok.
A zenész politikus 2013-ban a Szolidaritás Mozgalom rendezvényén egy Orbán Viktor miniszterelnököt ábrázoló hungarocellszobor letört fejét rugdosta és Bazmeg című dalával hergelte a jelenlévőket. Elmondása szerint ennek ellenére a politikai ringbeszállást nem vérre menő küzdelemként értelmezi. Noha baloldalinak tartja magát, mégsem pártalapon határozza meg politikai énjét. Elmondta: a szocialisták jelentkeztek kérőnek, amikor a nyilvánosság elé állt közéleti tenni vágyásával, de felhívását mindegyik párthoz intézte, így a Fideszhez is.
Pityinger szerint a magyar közéletet „fingreszelés” jellemzi, amelynek a saját lényéből fakadó „karcosság és másfajta fogalmazási mód” révén vetne véget. Mivel a „nyolckeres” életérzést is ő alkotta meg zenésztársaival, politikusként is képes lesz majd formálni a környezetét, vélekedett Dopeman. Programjáról is említett néhány konkrétumot: nem a büntetésben látja a drogprobléma megoldását, inkább a megelőzésre helyezné a hangsúlyt. A tömegsport előmozdítását is szorgalmazná, emellett szívén viseli a szegények és elesettek ügyét.
magyaridok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS