Pesti Srácok

Sopronban a legnagyobb a babakötvény és a Start-számlaállomány aránya

Sopronban a legnagyobb a babakötvény és a Start-számlaállomány aránya

A babakötvény és a Start-számlaállomány népességszámhoz és a gyermekek számához viszonyítva Sopronban a legnagyobb az országban – mondta a Magyar Államkincstár (MÁK) elnökhelyettese szerdán, Sopronban, az új helyre költözött állampapír-értékesítési pont újranyitása alkalmából.

Borbély László András kiemelte, hogy az államkincstárnak a lakosság kezében lévő magyar állampapír-állománya meghaladta a kétezermilliárdot, ami a teljes lakossági piac 25-30 százaléka között mozog, és az elnökhelyettes reményei szerint idén a legnagyobb lakossági forgalmazó lesz a kincstár. Hozzátette, hogy az ügyfélállomány dinamikusan nőtt, a 430 ezret is meghaladja az aktív ügyfelek száma.

– tette hozzá.

PestiSracok facebook image

Horváth Endre, a MÁK megyei igazgatója arról beszélt, hogy 2012 óta 8,8 milliárdról 84,2 milliárd forintra növelték a megyei állampapír-állományt; ebből 10,2 milliárd soproni lakossági befektetők kezében van. Start-számlából a megyében 11 440 darabot vezetnek, ebből 2818 soproni; ez 25 százalékos részesedés. 2015-ben Sopronban nyílt meg először állampapír-értékesítési pont; Sopronon kívül a megyében Győrben, Mosonmagyaróváron és Kapuváron van még.

Csiszár Szabolcs (Fidesz-KDNP), Sopron alpolgármestere azt hangoztatta, hogy az eredményes ügyintézés fókuszba helyezésével a cél az, hogy egy közbizalmon alapuló és szolgáltató közigazgatás valósuljon meg.

Kocsis Tünde, a Soproni Járási Hivatal hivatalvezető-helyettese elmondta, hogy az értékesítési pont szomszédságában lévő kormányablak az egyik legforgalmasabb a megyében: naponta 350-400 ember fordul meg, ezért várhatóan növekedni fog az értékesítési pont ügyfeleinek a száma is.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!