Pesti Srácok

Az OTP Bank eladta szlovák leánybankját

Az OTP Bank eladta szlovák leánybankját

Az OTP Bank pénzügyileg is lezárta csütörtökön szlovákiai leánybankja, az OTP Banka Slovensko értékesítését a belgiumi székhelyű KBC Csoportnak – közölte az OTP Bank az MTI-vel.

A közlemény szerint – amely a vételárat nem tartalmazza – a felügyeleti engedélyek megszerzését követően az OTP leánybankja részvényeinek 99,44 százaléka került a KBC tulajdonába. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója korábban az eladást azzal indokolta, hogy 20 év alatt sem sikerült optimális piacrészt elérniük Szlovákiában. A közlemény szerint az OTP Banka Slovensko egyesül a CSOB Bankkal, a KBC Bank szlovák leányvállalatával. A KBC bízik az integráció pozitív hatásaiban és üdvözli az OTP Banka Slovensko munkatársait a KBC és a CSOB családjában. Az OTP Banka Slovensko márkanevet átmenetileg megtartják, hogy az egyesülés befejezéséig biztosítsák az ügyfelek és a munkatársak zökkenőmentes átállását – áll a közleményben.

– idézte a közlemény Csányi Sándort. Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója kijelentette:

PestiSracok facebook image

Johan Tijs, a KBC Csoport vezérigazgatója ugyancsak a közlemény szerint kijelentette: az OTP Banka Slovensko megszerzése tovább erősíti részesedésüket a szlovák piacon – ahol 2002 óta már jelen vannak a CSOB-on keresztül –, kihasználhatják a méretgazdaságosság előnyeit. Meggyőződése, hogy ügyfeleik az egyesülés révén hozzáférést kapnak a digitális technológiák által lehetővé tett magas színvonalú, modern és innovatív pénzügyi szolgáltatásokhoz, illetve személyre szabott és professzionális ügyintézéshez.

Az OTP Banka Slovensko 2002. április 4-én került az OTP Bank többségi tulajdonába, a teljes eszközállományt tekintve Szlovákiában 1,75 százalékos piaci részesedéssel, 58 fiókkal rendelkezik. A banknak mintegy 176 000 lakossági és 14 400 vállalati/kkv ügyfele van.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!