Pesti Srácok

Kósa Ádám: a munkaalapú megközelítés a megoldás, a segélyalapú társadalom tévút

Kósa Ádám: a munkaalapú megközelítés a megoldás, a segélyalapú társadalom tévút

A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja Facebook-oldalán reagált arra az EP-jelentésre, amely szorgalmazza, hogy a megfelelő lakhatás legyen európai alapjog. A Fidesz-KDNP delegációja leszavazta a mindenkinek feltétel nélküli lakhatást vizionáló baloldali EP-kezdeményezést. Kósa Ádám fideszes képviselő úgy fogalmazott: Magyarországon a polgári kormány sikerrel bizonyította, hogy a gazdasági fejlődés szempontjából a munkaalapú megközelítés a megoldás, a segélyalapú társadalom pedig tévút.

A képviselőcsoport közösségi oldalán azt írja: Európa különböző régióiban számtalan, egymástól eltérő helyi, regionális és nemzeti, a lakhatást támogató megoldás létezik. Hiba lenne tehát minden országra azonos megoldást ráerőltetni. Az elmúlt tíz évben a Fidesz-KDNP-kormány sikeres gazdaságpolitikája a munkaalapú társadalomra és a családok támogatására helyezte a hangsúlyt. Európában egyedülálló, széleskörű otthonteremtési és felújítási támogatásrendszert jött létre a családok megsegítésére. Sikerrel bevezették a családi otthonteremtési kedvezményt (csok), kedvezményes lakáshitelt biztosítottak, áfa- és illetékcsökkentéseket vezettek be, valamint felújítási támogatást is nyújtottak.

Az EP-jelentés azt szorgalmazza, hogy az államnak bármilyen munka és teljesítmény nélkül lakást, mégpedig kitűnő minőségű lakást kell nyújtania mindenkinek. Olyan populista javaslatokat tartalmaz, hogy még a dokumentumok nélküli migránsoknak is olyan lakást kell a lehető leggyorsabban biztosítani, ahol kitűnő a levegő minősége és lehetőleg intelligens megoldásokkal felszerelt. A Fidesz-KDNP-delegáció nem támogatta a kommunisztikus lázálmokat megfogalmazó jelentést.

Forrás: facebook.com/FideszEU; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!