Pesti Srácok

Több, mint ezer elektromos bicikli vásárlását támogatta a kormány

Több, mint ezer elektromos bicikli vásárlását támogatta a kormány

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium szombati közleménye szerint több, mint ezer, összesen 1185 elektromos bicikli vásárlását támogatja a kormány.

– jelentette be Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese elmondta: a kormány számára a teremtett világ védelme nemcsak egy jelszó, hanem valódi küldetés, ezért is alkották meg és hajtják végre a Klíma- és Természetvédelmi Akciótervet, amelynek fontos része az elektromobilitás támogatása – írja az ATV.

PestiSracok facebook image

– fejtette ki Schanda Tamás. A miniszterhelyettes emlékeztetett: magánszemélyek, vállalkozások – köztük külön a taxisok – és civil szervezetek, intézmények e-autó, illetve e-robogó beszerzését is segítették korábban, a közösségi közlekedés környezetkímélővé alakítását pedig a Zöld Busz Program támogatja.

Az elektromos rásegítésű kerékpárok vásárlását támogató, összesen 1 milliárd forintos keretösszeggel meghirdetett pályázat első köre 2020. november 23-27. között zajlott és akkor a lebonyolítást végző IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. 1019 kerékpár vásárlására ítélt meg támogatást több, mint 110 millió forint értékben. A tervek szerint 2021. február 1-je és 5-e között lehet legközelebb benyújtani kérvényeket. A támogatás a jármű árának legfeljebb felére biztosítható, pedálszenzoros kerékpárok esetében 90 ezer, nyomatékszenzoros kerékpároknál 150 ezer forintig.

Forrás: ATV; Fotó: MTI/Komka Péter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!