Pesti Srácok

Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Közút Nonprofit Zrt. és az e-Mobi Nonprofit Kft.

Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Közút Nonprofit Zrt. és az e-Mobi Nonprofit Kft.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. és az e-Mobi Nonprofit Kft. együttműködési megállapodást kötött a gépjárműtöltő-infrastruktúra fejlesztéséről és annak az európai közlekedési hálózatba kapcsolásáról – közölte a közútkezelő pénteken. Mint írták, egyre több elektromos gépjármű jelenik meg az országban, azonban a minél gyorsabb elterjedésükhöz szükség van az országos átjárhatóságot biztosító töltő-infrastruktúrára is.

Erre a növekvő érdeklődésre reagál a Magyar Közút és az elektromobilitás hazai fejlesztését célul kitűző, az MVM Csoport részeként működő e-Mobi. Közölték, hogy az MVM Csoport alternatív közlekedési üzletágának részeként az e-Mobi célja az országosan egységes elektromosgépjármű-töltési hálózat és az annak fenntartható működését célzó elszámolási, fizetési rendszer kialakítása és üzemeltetése. A megállapodás értelmében a Magyar Közút az e-Mobival feltérképezi az általa kezelt 32 ezer kilométernyi közúthálózat területén a fejlesztésre alkalmas új töltőhelyszíneket. A kijelölt helyszíneken a beruházásokat közösen valósítják meg, továbbá statisztikai és tapasztalati adatokkal is segítik egymást. Nagy hangsúlyt fektetnek az országos átjárhatóságra, a biztonságos feltételek megteremtésére és a szolgáltatások színvonalának folyamatos emelésére a fenntartható közlekedés megteremtésének tükrében. Emellett vizsgálják a hazai elektromosgépjármű-állomány és a közlekedési szokások várható változásait, és a car-sharing, valamint az egyre népszerűbb egyéni elektromos közlekedési eszközök – e-roller, e-bicikli/monocikli – közúti közlekedésre gyakorolt, várható hosszú távú hatásait is – közölték.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!