Pesti Srácok

Varga Mihály: a gazdaság hamarabb magára talált, mint a 2008-as válságot követően

Varga Mihály: a gazdaság hamarabb magára talált, mint a 2008-as válságot követően

Varga Mihály Facebook-oldalán reagált a Központi Statisztikai Hivatal mai napon közzétett elemzésére, amelyben a magyar gazdaság tavalyi teljesítményét vizsgálták. A pénzügyminiszter kiemelte: a magyar gazdaság ellenállóbbnak bizonyult az uniós átlagnál, és azzal, hogy a baloldali kormányok által alkalmazott megszorítások helyett az adócsökkentést és a munkahelyteremtést szorgalmazták, a gazdaság hamarabb magára talált, mint a 2008-as válságot követően.

Varga Mihály a következőket írta közösségi oldalán:

  • A magyar gazdaság 5,1%-os visszaeséssel ellenállóbbnak bizonyult az uniós átlagnál (-6,4%).
  • A gazdaság teljesítményéhez leginkább az ipar járult hozzá: a tavaszi lezárást követően a kibocsátása folyamatosan emelkedett és az év utolsó négy hónapjának mindegyikében meghaladta a tavalyi szintet.
  • A beruházások növekedése is segítette a gazdaság védelmét: a beruházási ráta 27,5% volt, amely európai összehasonlításban is magasnak számít.
  • Ahogyan a lenti ábra is mutatja, a gazdaság hamarabb magára talált, mint a 2008-as válságot követően. Ennek két fő oka van: egyrészt az elmúlt tíz év munkájának köszönhetően jelentősen erősebb állapotban érte Magyarországot a válság. Másrészt a kormány nem megszorításokkal, hanem adócsökkentéssel, munkahelyteremtéssel, beruházás-ösztönzéssel kezeli a válságot.
  • Azzal számolunk, hogy a Gazdaság-újraindítási Akcióterv végrehajtásával az idei évben 4,5 százalékkal nőhet a magyar gazdaság teljesítménye.

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!