Pesti Srácok

Magyar bankok minősítéseit javította a Moody's

Magyar bankok minősítéseit javította a Moody's

Magyar bankok minősítéseit javította kedden a Moody's Investors Service. A nemzetközi hitelminősítő a Londonban bejelentett intézkedéseket a magyar makrogazdasági profil megítélésének javításával indokolta.

A banki besorolások felminősítésének előzményeként a Moody's a magyar szuverén makroprofil megítélését az eddigi Moderate mínuszról (Mérsékelt mínusz) egy fokozattal Moderate szintre emelte. Ezzel összefüggésben a cég a Budapest Bank és az MKB Bank hosszú futamú betéti besorolását Ba2-ről egy fokozattal Ba1-re javította, és az új osztályzatokon érvényben hagyta a további felminősítés lehetőségére utaló pozitív kilátást. A hitelminősítő a magyarországi Raiffeisen Bank hosszú távú betéti osztályzatát Baa2-ről Baa1-re emelte változatlan stabil kilátással, emellett megerősítette a K&H Bank és az Erste Bank Hungary egyaránt Baa1 szintű hosszú távú betéti besorolását, szintén változatlan stabil kilátással.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!