Pesti Srácok

Varga Mihály: a rászorulók jövő júniusig élhetnek a hitelmoratóriummal

Varga Mihály: a rászorulók jövő júniusig élhetnek a hitelmoratóriummal

Varga Mihály hétfőn jelentette be a kormány döntését a hitelmoratórium októberig tartó fenntartásáról. A Pénzügyminiszter hozzátette, hogy novembertől jövő év június 30-ig a rászorulók továbbra is igénybe vehetik a hiteltörlesztési moratóriumot.

A tárcavezető a Facebook-oldalán hétfőn közzétett videóban bejelentette: a nyugdíjasok, a gyermeket várók, illetve nevelők, a közfoglalkoztatottak, és azok a magánszemélyek, akiknek az előző évhez képest csökkent a jövedelmük, mindannyian kérhetik a hosszabbítást. Hozzátette: a vállalkozások esetében azok kérhetik, amelyeknek az árbevétele legalább huszonöt százalékkal esett az előző évhez képest. Fontosnak nevezte, hogy azoknak, akik hosszabbítani szeretnék a moratóriumot 2022. június végéig, a jogosultsági feltételek fennállása esetén nyilatkozniuk kell majd erről a bankjuknak. A bent maradás tehát nem automatikus. Annak érdekében, hogy az érintetteknek legyen kellő ideje nyilatkozni a hitelmoratóriumban maradásról, azt meghosszabbítják automatikusan 2021. október 31-ig mindenki részére változatlan formában.

Kitért arra: a nemzeti konzultációban a magyar emberek világos választ adtak, a válaszadók 91 százaléka támogatta a hitelmoratórium meghosszabbítását a rászorulók részére. A hitelmoratórium valós segítséget nyújtott a válság során, a munkahelyek és a családok életszínvonalának megvédésében. A mostani döntés célja, hogy a gazdaság újraindításakor a rászorulók részére továbbra is megőrizzék ezt a védőhálót, aki viszont már képes és van lehetősége a törlesztő részletek fizetésének folytatására, annak érdemes mérlegelnie a visszafizetés megkezdésének előnyeit is.

Forrás: MTI/Facebook; Fotó: MTI/Európai Tanács/Mario Salerno

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!