Pesti Srácok

Államilag támogatják a fiatalok munkatapasztalat-szerzését

Államilag támogatják a fiatalok munkatapasztalat-szerzését

A sikeres munkahely-teremtési program új eleme akár kilenc hónapon át biztosíthat állami hozzájárulást a szakképzettséggel rendelkező, harminc év alatti álláskeresők elhelyezkedéséhez. A november 1-jétől kérhető támogatás három hónapon át fedezheti az újonnan felvettek munkatapasztalat-szerzésének költségeit. A folytatásban igényelhető a fél éven át összesen akár hatszázezer forintos Vállalkozások munkaerő-támogatása – jelentette be Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

A Magyar Nemzethez eljuttatott tájékoztató szerint a program kibővítésével a 30 év alattiak után így összesen kilenc hónapig kaphatnak támogatást a vállalkozások. Először azt kell vállalniuk, hogy teljes, vagy legalább napi négy órás részmunkaidőben foglalkoztatják a 2011 óta iskolarendszerben vagy felnőttképzésben szakképesítést, vagy felsőfokú végzettséget szerzett fiatalokat. A teljes állomány figyelembe vételével tíz munkavállalóig egyszerre legfeljebb két álláskereső, tíz fő felett az összes létszám maximum harminc százaléka után fizethető ki az összesen kilencven napig folyósítható munkatapasztalat-szerzési támogatás.

Mértéke a foglalkoztatót terhelő bruttó bér és a szociális hozzájárulási adó száz százaléka, de teljes munkaidő esetén legfeljebb a garantált bérminimum kétszerese, azaz 438 ezer forint. A munkáltató ezt követően igényelheti az álláskereső után hat hónapon át járó Vállalkozások munkaerő-támogatását azzal a feltétellel, hogy a munkabért a korábbi időszakhoz képest nem csökkenti. A támogatási kérelmeket a foglalkoztatni kívánt személy lakóhelye, tartózkodási helye szerint illetékes, állami foglalkoztatási szervként eljáró járási, fővárosi kerületi hivatalhoz lehet benyújtani 2021. november 1-jétől. A részletes információkat jövő hétfőtől lehet majd elérni a www.munka.hu oldalon.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: nethir.com

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!