Pesti Srácok

Varga Mihály: az egészségipar fejlesztése stratégiai jelentőségű

Varga Mihály: az egészségipar fejlesztése stratégiai jelentőségű

Az egészségipar fejlesztése stratégiai jelentőségű, mind az ellátásbiztonságot, mind a növekedési képességet illetően – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a dunakeszi Lighttech Kft. legújabb beruházásnak átadásán kedden. A támogatott projekt keretében a Lighttech Lámpatechnológiai Kft. UVC lámpa gyártási kapacitását növelte. Az 1,3 milliárd forintos beruházáshoz a cég mintegy 1 milliárd forint támogatást kapott az Egészségipari Támogatási Program (ETP) keretében. Az UVC Germicid lámpa a víz és a levegő vegyszermentes sterilizálását, csírátlanítását biztosítja.

Varga Mihály a gyártóvonal átadásán hangsúlyozta, hogy ebben a szektorban jelentős innovációs erő és nagyon komoly szellemi tőke van, ami képes arra, hogy a világpiacon is állja a versenyt. A kormány célja a hazai egészségipari kapacitás növelése, a magyar cégek részesedésének emelése az egészségügyi beszállítók piacán, valamint az egészségipar exportteljesítményének növelése – tette hozzá. A pénzügyminiszter kiemelte, hogy minden egészségipari fejlesztés a magyar egészségügyi szolgáltatások színvonalát is javíthatja. Hangsúlyozta: a kormány és a cégek együttműködésével az elmúlt másfél évben tulajdonképpen új iparág jött létre Magyarországon, az ETP országszerte 83 helyszínen hajtott és hajt végre beruházást, a program révén 87 milliárd forint értékben valósultak meg kapacitásfejlesztések. A miniszter szerint a program fontos eredménye, hogy 4.0 ipari technológiai váltásra is sor került, emellett a fejlesztések meg tudják védeni a munkahelyeket. A dunakeszi beruházás nyomán a Lighttech egészségügyi és oktatási intézményekben használható UVC levegőfertőtlenítő berendezéseket gyárt majd, amelyeknek kiemelt jelentőségük van például koronavírus-fertőzések terjedésének megakadályozásában is. A miniszter emlékeztetett arra is, hogy az új kapacitás egyben lehetőséget is jelent a hazai tudástőke gyarapítására és a nemzetközi versenypozíciók javítására.

Tuzson Bence, a térség fideszes országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, hogy Dunakeszi az ország egyik leggyorsabban fejlődő városa, amihez innovatív emberek és vállalkozások kellettek. A Lighttech Kft. képes volt meglátni a lehetőséget, a kormány pedig a cég mögé állt, a vállalat Dunakeszi az első számú munkahelyteremtője – mondta. Hősi István Zsolt ügyvezető igazgató köszöntőjében egyebek mellett arról beszélt, hogy a beruházás lehetőséget teremtett egy innovatív, nagy hatékonyságú Germicid lámpacsalád kifejlesztésére. A 98 százalékban exportra termelő vállalat az elmúlt évek stabil növekedésével 2020-ban már 17 milliárd forint árbevételt ért el és több mint nyolcszáz főt foglalkoztat.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!