Pesti Srácok

A Netrisk-csoport megvásárolja Ausztria vezető ár-összehasonlító portálját

A Netrisk-csoport megvásárolja Ausztria vezető ár-összehasonlító portálját

A Netrisk-csoport megvásárolja a Durchblicker cég, Ausztria piacvezető független ár-összehasonlító portálja 100 százalékát a társaság korábbi befektetőitől, valamint a két alapítótól – tájékoztatta erről az online biztosításközvetítő pénteken az MTI-t.

A közleményben kiemelték: a tranzakció jelenleg az illetékes hatóságok szokásos jóváhagyására vár. A cégcsoport tevékenysége a felvásárlás nyomán Magyarország, Csehország, Szlovákia és Litvánia mellett immár Ausztriára is kiterjed – jegyezték meg. Az új tulajdonosok megjelenésével a márka változatlanul működik majd tovább a megszokott csapattal – közölték.

Sebestyén László, a Netrisk-csoport elnöke a közlemény szerint elmondta, hogy az új tagvállalat valódi "ékkövet" jelent a régió ár-összehasonlító oldalai között, amely további jelentős növekedési lehetőségek előtt áll mind a biztosítási, mind a telekommunikációs és energiaszolgáltatási, mind a hagyományos pénzügyi termékek területén. Reinhold Baudisch és Michael Doberer, a Durchblicker alapítói közös nyilatkozatukban úgy fogalmaztak, hogy a Netrisk Csoport azon törekvése, hogy az egyes országok vezető cégeit egyetlen csoportba tömörítse, számukra is komoly vonzerőt jelent.

A 2010-ben alapított durchblicker sikeres start-up vállalkozásból vált egy évtized alatt Ausztria vezető márkáinak egyikévé. Jelenleg 28 féle ár-összehasonlítási lehetőséget biztosít felhasználóinak a biztosításoktól a telekommunikációs szolgáltatásokon és közműveken keresztül az olyan klasszikus pénzügyi termékekig, mint a kölcsönök, folyószámlák vagy a betéti kamatok. A Netrisk-csoport tagjai a Netrisk.hu, a Biztositas.hu, a Klik.cz, a Porovnej24.cz, a Klik.sk, a Netfinancie.sk, illetve az Edrauda.lt.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTVA/Bizományosi/Oláh Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!