Pesti Srácok

A Netrisk-csoport megvásárolja Ausztria vezető ár-összehasonlító portálját

A Netrisk-csoport megvásárolja Ausztria vezető ár-összehasonlító portálját

A Netrisk-csoport megvásárolja a Durchblicker cég, Ausztria piacvezető független ár-összehasonlító portálja 100 százalékát a társaság korábbi befektetőitől, valamint a két alapítótól – tájékoztatta erről az online biztosításközvetítő pénteken az MTI-t.

A közleményben kiemelték: a tranzakció jelenleg az illetékes hatóságok szokásos jóváhagyására vár. A cégcsoport tevékenysége a felvásárlás nyomán Magyarország, Csehország, Szlovákia és Litvánia mellett immár Ausztriára is kiterjed – jegyezték meg. Az új tulajdonosok megjelenésével a márka változatlanul működik majd tovább a megszokott csapattal – közölték.

Sebestyén László, a Netrisk-csoport elnöke a közlemény szerint elmondta, hogy az új tagvállalat valódi "ékkövet" jelent a régió ár-összehasonlító oldalai között, amely további jelentős növekedési lehetőségek előtt áll mind a biztosítási, mind a telekommunikációs és energiaszolgáltatási, mind a hagyományos pénzügyi termékek területén. Reinhold Baudisch és Michael Doberer, a Durchblicker alapítói közös nyilatkozatukban úgy fogalmaztak, hogy a Netrisk Csoport azon törekvése, hogy az egyes országok vezető cégeit egyetlen csoportba tömörítse, számukra is komoly vonzerőt jelent.

A 2010-ben alapított durchblicker sikeres start-up vállalkozásból vált egy évtized alatt Ausztria vezető márkáinak egyikévé. Jelenleg 28 féle ár-összehasonlítási lehetőséget biztosít felhasználóinak a biztosításoktól a telekommunikációs szolgáltatásokon és közműveken keresztül az olyan klasszikus pénzügyi termékekig, mint a kölcsönök, folyószámlák vagy a betéti kamatok. A Netrisk-csoport tagjai a Netrisk.hu, a Biztositas.hu, a Klik.cz, a Porovnej24.cz, a Klik.sk, a Netfinancie.sk, illetve az Edrauda.lt.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTVA/Bizományosi/Oláh Tibor

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!