Pesti Srácok

E.On-leányvállalatot vett az MVM

E.On-leányvállalatot vett az MVM

Az MVM Zrt. megvásárolja az E.On Áramszolgáltató Kft.-t. A tranzakció zárása után az MVM-csoport nyújtja a teljes hazai egyetemes szolgáltatást a földgáz- és villamos energia területén valamennyi lakossági ügyfélnek. A két társaság 2022. február 23-án írt alá megállapodást a felvásárlásról. A tranzakció zárását a szükséges engedélyek megszerzése és hasonló tranzakciókban szokásos zárási feltételek teljesítését követően 2022 tavaszára tervezik a felek. Az MVM az E.On Hungária 25 százalékos tulajdonosa.

A lépés a Dunántúlon és a Tiszántúlon csaknem két és fél millió ügyfelet érint, akik jelenleg egyetemes szolgáltatásként vásárolják a villamos energiát az E.Ontól. Az érintett ügyfeleknek egyelőre semmilyen teendőjük nincs, a megszokott módon intézhetik ügyeiket, a változásokról pedig folyamatos tájékoztatást kapnak. Az értékesítés nem érinti az E.On Hungária-csoporttal versenypiaci szerződésben álló ügyfeleket; nekik a vállalatcsoport a jövőben is változatlanul biztosítja a villamosenergia-szolgáltatást – írja a Magyar Nemzet.

– mondta Czepek Gábor elnök-vezérigazgató.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.