Pesti Srácok

Hatszáz új munkahely jön létre Dunaharasztiban

null

Az Extreme Digital eMAG mintegy harmincöt milliárd forintos raktárberuházása nyomán középtávon hatszáz új munkahely jön létre Dunaharasztiban – közölte a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön.

A tárcavezető a bejelentésen elmondta, hogy a térség egyik legnagyobb online kereskedőjének számító cégcsoport most épülő 117 ezer négyzetméteres regionális logisztikai központja Magyarország mellett hat másik ország piacát is ellátja majd. Az állam által 4,8 milliárd forinttal támogatott projekt már az első évben hozzájárul 350 munkahely létrehozásához. Beszédében aláhúzta, hogy a beruházás nagy győzelmet jelent a regionális versenyben és megteremti a hatékonyabb és versenyképesebb részvétel lehetőségét a közép-európai kiskereskedelmi piacon a magyar kis- és közepes vállalkozások (kkv) számára. Szijjártó Péter kiemelte, hogy a koronavírus-járvány felforgatta az emberek mindennapi életét, és így nagyban hozzájárult az elektronikus kereskedelem további felfutásához, amelynek részesedése a teljes globális kiskereskedelemből mára megközelítette a 20 százalékot. Mint mondta, ennek lecsapódását Magyarországon is érezni, amit mutat, hogy az internetes vásárlások aránya 2020-ra elérte a kétharmadot, tavaly pedig 70 százalék fölé nőtt.

– fogalmazott, hozzátéve, hogy a korszerűsítéshez a kkv-knak segítségre van szükségük. A miniszter leszögezte: ezen átállás terén a tendenciák rendkívül kedvezőek Magyarország számára, hazánk sokat profitálhat az elektronikussá váló kereskedelemből.

PestiSracok facebook image

– vélekedett. Végül pedig arra is kitért, hogy a logisztikai ágazat az elmúlt időszakban a gazdaság egyik zászlóshajójává vált.

– mutatott rá.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.