Pesti Srácok

Nézőpont: beértek a gazdaság kifehérítését célzó intézkedések

Nézőpont: beértek a gazdaság kifehérítését célzó intézkedések

A Nézőpont Intézet arra vállalkozott idei, Hófehér gazdaság felé című kutatásában, hogy a regionális különbségek és az időbeni változások figyelembevételével vizsgálja meg a közép-európai térség gazdaságfehérítési eredményeit az Eurobarometer és saját közvélemény-kutatásainak, valamint az Európai Bizottság gazdasági becsléseinek másodelemzésével – írják közleményükben.

Mint kifejtik, a Hanns Seidel Alapítvány és a Nézőpont Intézet közötti együttműködés keretében szervezett rendezvényt Dr. Markus Ehm, a Hanns Seidel Alapítvány Közép-Európa regionális projektjének vezetője nyitotta meg. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője az Eurobarometer korrupcióval kapcsolatos közvélemény-kutatási eredményein keresztül mutatott rá:

Vukovich Gabriella gazdaságkutatási igazgató a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatási eredményeit és az Európai Bizottság gazdasági becsléseit bemutatva kiemelte:

PestiSracok facebook image

A kutatás eredményeinek bemutatását követően Varga Mihály pénzügyminiszter előadásában kiemelte: a gazdaságfehérítés kulcsa, hogy az adókat nem növelni, hanem beszedni kell. Ha mindenki tisztességesen befizeti a rá kirótt adót, a beérkező nagyobb bevételnek köszönhetően nemcsak nem kell adókat növelni, hanem adókat is lehet csökkenteni. Az elmúlt évtized fontos gazdaságpolitikai eleme volt, hogy a munkát terhelő adókról a fogyasztási adókra helyezték az adórendszer súlypontját. Úgy fogalmazott: az olyan új digitális eszközök, mint például az EKÁER, az online pénztárgépek, az online számlarendszer, a POS-terminálok telepítése mellett nemcsak hatékony, de népszerű intézkedés volt az adóbevallások automatizálása. Ma már több mint 5 millió adóbevallás 80 százalékát a NAV készíti el. A miniszter által felsorolt gazdaságpolitikai intézkedések mind hozzájárultak ahhoz, hogy Magyarország Európa egyik legnagyobb gazdaságfehérítését hajtotta végre.

Forrás: Nézőpont Intézet

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!