Emberölés előkészülete miatt jogerősen két éves börtönbüntetésre ítélte a milliárdos áfacsalásban, illetve több más bűncselekményben is érintett „bissau-guineai diplomatát” csütörtökön a Fővárosi Ítélőtábla. A táblabíróság kitért rá, Farkas Attilát egy telefonbeszélgetés buktatta le. A férfi egy megbeszélés során kijelentette ismerősének, hogy nem számít mennyi pénzt kell érte fizetnie, de meg fogja öletni, el fogja ásatni haragosát.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
A ma tárgyalt büntetőügy lényege, hogy a kétmilliárdos áfacsalásban is felelősségre vont Farkas 2008-ban egy több mint százmilliós üzleti-elszámolási vita miatt felbujtotta ismerősét, hogy végezzen haragosával. A férfira 2011-ben a Balassagyarmati Törvényszék első fokon két év hat hónap börtönbüntetést szabott ki, de a védelem fellebbezett, így az ügy a Fővárosi Ítélőtáblára került. A táblabíróság már tavaly októberben döntést hozhatott volna a bűnügyben, ám a „vállalkozó” diplomáciai mentességre hivatkozott és kijelentette, ő bissau-guineai diplomata. Azóta kiderült, nem szerepel a diplomáciai nyilvántartásban, így semmilyen mentesség nem illeti meg az „üzletembert”, ezért a többi ügye mellett ez az eljárás is folytatódhatott a csaló ellen.
Farkas tagadta bűnösségét
Farkas az utolsó szó jogán elmondta, természetes, hogy haragudott üzlettársára, hiszen a sértett becsapta és pénze egy részét elvitte, de soha nem kívánta K. Gábor halálát. Egyrészt azért, „mert ember”, másrészről nem is lett volna logikus lépés üzlettársa kiiktatása, hiszen akkor soha nem kapta volna vissza tartozását. Állította, amikor a terhére rótt kijelentéseit tette, ittas állapotban volt, de azt pontosan tudta, hogy szavainak nem lesz következménye. A vádlott továbbá sérelmezte, hogy több ellene folyamatban lévő eljárást is egykori üzlettársának köszönhet.
Elmeszelték az áfacsalót
A táblabíróság ugyanakkor nem hitt Farkas magyarázkodásának és a Balassagyarmati Törvényszék ítéletének érdemi részét helyben hagyva, emberölés előkészületében bűnösnek mondta ki a „vállalkozót”, akit jogerősen két év börtönbüntetéssel és háromévi közügyektől eltiltással sújtott. A bíróság bizonyítottnak látta, hogy Farkas egy üzleti vita miatt meg akarta öletni volt üzlettársát. Az Ítélőtábla nem fogadta el a vádlott azon védekezését, hogy szavait nem gondolta komolyan, amikor utasítást adott K. Gábor meggyilkolására. Rédei Géza tanácselnök az ítélet indoklásában kiemelte, az ügyben a legfontosabb bizonyítékok azok a lehallgatott telefonbeszélgetések voltak, melyeken Farkas Attila a sértett megöléséről konzultál. Elhangzott, a titkos információgyűjtést Farkas ellen eredetileg nem a ma tárgyalt, hanem az áfacsalásos ügyében rendelték el, ám miután a felvételek alapján egyértelművé vált, hogy a vádlott mire készül, az illetékes hatóságok megtették a szükséges lépéseket.
El akarta ásatni haragosát
Az indoklás során elhangzott, a vádlott ismerősének azt mondta, hogy amellett, hogy volt üzlettársa meglopta, még őt és családját is fenyegeti, ezért többször felmerült benne az a gondolat, hogy „felkerekedik és agyoncsapja”. Később Farkas „szándéka megváltozott”, és közölte barátjával, „másképp döntött”: “ássuk el, akkor eltűnik”. A táblabíróság szerint megállapítható, hogy Farkas kijelentéseit komolyan gondolta, hiszen azt is megemlítette beszélgetőpartnerének, „ha ő nem vállalja el, akkor majd fog más megoldást keresni ebben az ügyben, bármennyibe is kerüljön”. De azért még odaszúrta barátjának, hogy „te is elég konstruktív vagy, meg felnőtt fiú, úgyhogy majd megoldod”. Ismerőse a nyomozás során még úgy nyilatkozott, hogy az áfacsaló tudta mit beszél, de a bíróságon már kevésbé volt határozott. Az Ítélőtábla ugyanakkor arra az álláspontra helyezkedett, hogy helyesen döntött a törvényszék, amikor a férfi rendőrségen tett terhelő vallomását fogadta el.
Kérdés, hazatér-e
A tanácselnök leszögezte, ha a vádlott önként bevonul a börtönbe, büntetése háromnegyedének letöltése után szabadulhat. Persze kérdés, Farkas hajlandó lesz-e erre, vagy a Dominika és hazánk között ingázó bűnöző beváltja ígéretét és többé nem tér haza. Korábban megírtuk, Farkas Attila egy, a birtokunkba került hangfelvétel szerint kijelentette, hogy hiába adnak ki ellene hazánkban elfogató parancsot, ha úgy akarja, soha többé nem tér vissza Magyarországra. Többször írtunk arról is, hogy a „vállalkozó” azzal vált ismertté, hogy két éve kiderült, több mint kétmilliárd forintos áfacsalásban érintett, miután egy, a közreműködésével létrehozott cégcsoport eszmei irányítójaként tonnaszám szerzett be cukrot és étolajat Szlovákiából. A magyar áruházláncok polcain azután jelentek meg ezek a termékek, hogy több cégen is átfuttatták őket. Az áfacsaló társaságra a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói 2013 nyarán csaptak le, de az ügy nyolc gyanúsítottja közül senkit sem helyeztek előzetes letartóztatásba, Farkas pedig az Egyesült Államokba, illetve Dominikára távozott.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS