„A skót gyűlölet-bűncselekményekről szóló törvény elfogadásakor a skót törvényhozók úgy tűnik nagyobb hangsúlyt fektettek a nőiségről alkotott elképzelésüket – akármilyen nőgyűlölő vagy opportunista módon – megvalósító férfiak érzéseire, mint az igazi nők és lányok jogaira és szabadságára” – fakadt ki az X-en J.K. Rowling, a Harry Potter szerzője, akit a törvény értelmében akár le is csukhatnak, hiszen nem ért egyet a társadalmi nemmel és azzal a jelenséggel, hogy magukat nőként definiáló férfiak a női mosdóba mennek vagy női versenyszámokban indulnak.
Az írónőt már többször vádolták meg azzal, hogy transzfób, de ő ezt tagadja. Legfrissebb botránya pedig az volt, amikor (jogosan – szerk.) kiakadt azon, hogy hogy a politikailag korrekt, inkluzív beszédmódban gyakran már nem egyszerűen nőként hivatkoznak azokra, akik női reproduktív szervekkel rendelkeznek, hanem „menstruáló emberként”. Számos alkalommal állt ki egyébként a normalitás mellett, ami miatta a könyve alapján megrendezett Harry Potter című filmsorozat sztárjai is elhatárolódtak tőle.
Rowling most azon akadt ki, hogy a frissen elfogadott gyűlölet-bűncselekmények elleni skót törvény ugyan bűncselekményként kezeli, ha valaki kor, fogyatékosság, vallás, szexuális irányultság, transznemű identitás vagy interszexualitás miatt „kelt gyűlöletet”, de nem tesz említést a gyűlölet-bűncselekményeknek gyakran áldozatul eső nőkről.
A skót kormány szerint azért, mert a nők ellen elkövetett bűncselekményeknek később külön törvényt szentelnének.
Rowling ennek ellenére az új jogszabály hatályba lépésének az X-en azt írta: a törvény azokat az aktivistákat védi, akik el akarják hallgattatni azokat, akik
a nők és lányok számára fenntartott egynemű terek megszüntetésének veszélyeiről; a bűnügyi adatok értelmetlenségéről, ha a férfiak által elkövetett erőszakos és szexuális támadásokat női bűncselekményként rögzítik; a férfiaknak a női sportokban való versenyeztetésének groteszk igazságtalanságáról; a női munkahelyek, kitüntetések és lehetőségek transz-identifikált férfiak által történő elfoglalásának igazságtalanságáról; valamint a biológiai nem valóságáról és megváltoztathatatlanságáról beszélnek.
Úgy folytatta, hogy
Lehetetlen pontosan leírni vagy kezelni a nők és lányok ellen elkövetett erőszak és szexuális erőszak valóságát, vagy foglalkozni a nők és lányok jogai elleni jelenlegi támadással, ha nem engedjük meg, hogy a férfit férfinak nevezzük. A szólás- és hitszabadságnak Skóciában vége, ha a biológiai nem pontos leírását bűncselekménynek tekintik.
A szerző 11 transz nő képét is megosztotta, akik között vannak elítélt erőszaktevők, de aktivisták, sportolók és televíziós személyiségek is. Rowling azt írta, bár mindegyikük nőnek nevezi magát, ők valójában férfiak, és hozzátette:
Jelenleg nem tartózkodom az országban, de ha az itt leírtak az új törvény értelmében bűncselekménynek minősülnek, alig várom, hogy letartóztassanak, amikor visszatérek a skót felvilágosodás szülőföldjére.
Az új törvény értelmében mostantól bűncselekményt követ el az, aki „olyan anyagot közöl, vagy olyan módon viselkedik, amelyet egy ésszerűen gondolkodó ember fenyegetőnek vagy sértőnek tarthat, azzal a szándékkal, hogy védett tulajdonságokon alapuló gyűlöletet szítson”. A maximálisan kiszabható börtönbüntetés hét év.
Last, but least, TV’s India Willoughby proves we women can call a black broadcaster a ‘nasty bitch’ who ‘wouldn’t be anywhere without woke’, dub lesbians men, insult the looks of a female Olympic swimmer, ‘joke’ about kidnapping feminists, and STILL get airtime! What a gal! 10/11 pic.twitter.com/gShqbEvO5s
— J.K. Rowling (@jk_rowling) April 1, 2024
Forrás: Telex, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS