Sokan sok mindent írtak már a Partizán gazdálkodásáról, de azt senki nem tudja pontosan, hogy miből és hogyan indult el a baloldali YouTube-csatorna. Egy biztos: ahhoz sok tízmillió forintra volt szükség, hogy Gulyás Márton stúdiónak alkalmas helyet béreljen, és már a kezdetekben is közel 20 fős stábot fizessen. Bár Gulyás átláthatóságról beszél, valójában semmit nem árult el arról, hogy ki is támogatta a kezdetektől a csatorna indulását. Azonban a Tűzfalcsoport most egy olyan dokumentumra bukkant, amely leleplezheti a Partizán vezetőjének titokzatos jótevőjét.
Az oknyomozó blog írása szerint most bukkant fel a Partizán Rendszerkritikus Alapítvány alapítójának, Igaz Katalinnak a neve, akiről 2018-bán Márki-Zay Péter “importált agitátoraként” lehetett olvasni. Az indulótőkét papíron biztosító hölgy bankár, és emellett elkötelezett civil aktivista, a hazai Soros-féle jogvédő szervezet, a TASZ felügyelőbizottsági tagja.
Most, hogy Gulyás Márton kéretlen és őszintétlen kibicként, aligha bizonyítható vádak híresztelésével indikátorszerepet kíván vállalni a kormányoldal öntisztulásában, különösen érdekesek a Tűzfalcsoport információi, melyek a Lenin és Tito hóhérainak nevét büszkén vállaló csatorna sötét hátterét láttatják.
A Tűzfalcsoport külön felhívja rá a figyelmet, hogy bár a Huth Gergellyel, a PestiSracok.hu-n megjelent vitában arról beszélt büszkén Gulyás Márton, hogy ők transzparens módon gazdálkodnak, a valóság azonban az, hogy az Partizán Rendszerkritikus Alapítvány beszámolóiból semmi nem derül ki arról, hogy pontosan milyen külföldi támogatások érkeztek a YouTube-csatornához. Tény, hogy az általuk, a Facebookra közzétett posztokból következtetni lehet bizonyos támogatásokra, például így tudhatta meg a közvélemény, hogy a National Endowment for Democracy támogatta a kampányban országjáró kamionjukat, de egy másik posztból derült ki a German Marshall Fund támogatása és így tovább. De ezekre a civil szervezetekre a beszámolókból nem lehetett rábukkanni.
A Partizán 2020-as beszámolójukból az derült ki, hogy mindössze 3 millió forintba került Gulyáséknak a YouTube-csatorna létrehozása.
A beszámoló szerint egyébként 5,1 milliót támogatást adtak össze a nézők számukra. A legszebb az, hogy egyetlen forint személyi jellegű ráfordítás sincs feltüntetve a beszámolóban, sőt alkalmazott sem volt ebben az évben a Partizánnál papíron. Azaz ezek szerint a közel húszfős stáb minden tagja kedvtelésből dolgozott 2020-ban.
A mesébe illő történetet a balliberális sajtó is erősítette, mivel minden alkalommal leírták, hogy a Partizánt olvasói finanszírozásból tartják fent és ebből értek el mesés eredményt. Csak egyre több lett a gyanús körülmény. Kiderült, amikor új stúdió után kellett nézniük, hogy egy számukra szükséges stúdió közel 2 millió forintba kerül csak havonta. De a stábfotóból kiderült, hogy közel 20 ember dolgozik rendszeresen a radikális baloldali aktivistából lett műsorvezetőnek.
A következő évi, 2021-es beszámoló már a reálisabb 272 millió forintos árbevételről beszélt, majd a 2022-es évben már 485 millió forintos bevételt realizált az alapítvány. Persze, azt egyik dokumentumban sem található, hogy honnan is kapták ezt a pénzt. Ennyit az átláthatóságról.
Ki a titokzatos támogató?
Most mégis kiderült valami a Partizán kezdeteiről. Méghozzá az eddig jól titkolt, alapító személye. Az alapító egy a bírósági oldalon közzétett dokumentumból derült ki, méghozzá, az Alapítvány képviselőjének változásáról szóló dokumentumból. Hogy érthető legyen:
az alapító személye azért is fontos az alapítvány esetében, mivel ő kell az alapítvány kezdőtőkéjét biztosítsa.
Legalábbis papíron mindenképp. Ő pedig ebben az esetben nem más, mint Igaz Katalin.
Igaz Katalin egy bankár, aki a Linkedin-oldala szerint a Citibanknál dolgozott a legtöbbet, de korábban a csúnyán megszűnt Postabanknál volt vezérigazgató-helyettes. A hölgy a Linkdin szerint jelenleg az osztrák Raiffeisen Bank magyarországi fióktelepének felügyelőbizottsági tagja. És, hogy hogy kerülhetett egy komoly banki szakember az álcivil, politikai aktivista Gulyás Márton környezetébe? Hát úgy, hogy ő maga is civil.
Az életútjából kiderült, hogy a Corvinusra, majd a Soros-féle CEU-ra járt egyetemre.
De megtaláljuk a Társaság a Szabadságjogokért felügyelőbizottsági tagjai között, több másik fontos banki szakember között is.
A honlapról kiderült, hogy maga is több civil szervezet, így például a MENŐK, azaz a Magyar Európai Nők Fóruma Egyesület és a Civilek a demokráciáért egyesület alapítója. De, hogy Igaz mennyire elkötelezett baloldal iránt, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy 2018-as országgyűlési kampány során, az Avaaz nevű, Soros-gigaszervezeten keresztül kampányolt Orbán Viktor ellen amelyet egy panaszt benyújtó állampolgár sérelmezett.
Sőt, a már említett korabeli cikk, Márki-Zay Péter 2018-as helyi választási győzelmében aktívan segítkező személyként hivatkozik rá. Vagyis jó eséllyel nem lehetett véletlen, hogy Gulyás választása épp Igaz Katalinra esett.
Forrás: Tűzfalcsoport; Fotó: PS/Hatlaczki Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS