Alabama után Missouri államban is 1973 előtti időket írnak, amikor a szenátus 24:10 arányú többséggel elfogadta a lehető legszigorúbb abortusztörvényt. Eszerint csak akkor lehet terhességmegszakítást végrehajtani, hogyha az az anya életét veszélyeztetve lenne; minden más esetben a hatodik héttől bűncselekménynek számít, akár nemi erőszak, akár vérfertőzés során fogant a magzat. A beavatkozást a törvény ellenére elvégző orvos akár 99 év börtönbüntetést is kaphat.
Hogy miért is megdöbbentő mindez? Vegyük sorra: a napokban elfogadott abortusztörvény szerint a magzat első szívdobbanásától (vagyis a terhesség hatodik hetétől – értsd: másfél hónap) kezdve minden elképzelhető magzatelhajtás a lehető legszigorúbban tilos. Igen ám, csakhogy azokban az esetekben is, hogyha a magzat vérfertőzés, vagy akár nemi erőszak során fogant. Tehát ezekben az esetekben a nemi erőszak áldozata azon túl, hogy érzelmileg, testileg és minden szinten a legsúlyosabb módon meg lett nyomorítva, még arra is kötelezi az állam, hogy az ebből fogant gyermeket világra hozza/felnevelje.
De tetézhetjük a dolgot: családon belüli erőszak áldozata sem vetetheti el a magzatot, holott bizonyított tény, hogy a vérfertőzéssel fogant gyermekek nagy százaléka valamilyen testi vagy pszichikai fogyatékossággal születik. Nos, Alabama és Missouri állam emellett döntött, mindezt az “életbarátság” égisze alatt. Hát, hogyha valami nem életbarát, akkor az pontosan ez. Miféle élete lesz az anyának, akinek nap, mint nap szembe kell néznie az így született gyermekével? Milyen élete lesz a gyermeknek, aki ki tudja, mennyi szeretetet és gondoskodást fog kapni, ha egyáltalán kap majd? Mi lesz azzal a családdal, akik később tudják meg, hogy születendő gyermekük olyan súlyos fogyatékossággal fog a világra jönni, amit anyagilag, lelkileg nem bírnának el, amitől a gyerek élete is nyomorúságos lenne?
Ha mindez nem lenne elég, azt az orvost, aki a terhesség hatodik hete után végezne el ilyen beavatkozást, 99 évig terjedő börtönbüntetésre is ítélhetik. Ennek pedig egészen egyenes következménye lehet az elszaporodó illegális abortusz is. Egyetlenegy esetben van erre lehetőség, mégpedig akkor, ha az anya életét veszélyeztetné. A törvényhozók a következő közleményt adták ki:
Nincs abortusz az első szívdobbanás után, nincs abortusz, amikor a baba már érezheti a fájdalmat, az abortusz törvényen kívül lesz helyezve, miután a Roe/Wade-döntést eltörlik.
A Roe/Wade-döntést 1973-ban hozta a szövetségi legfelsőbb bíróság, amely az Egyesült Államokban az alkotmánybíróság szerepét tölti be. A döntés biztosította a nőknek a jogot az abortuszhoz. Egy életet kioltani szörnyű és megbocsáthatatlan, mindenki saját maga értékrendje szerint ítéli ezt meg. Természetesen az legalább annyira felháborító, amikor New Yorkban ünnepelték a kései abortuszt, miszerint a gyermek egészen a születéséig bármikor elvetethető. Egy anya mindazonáltal ítélhesse meg saját maga a helyzetet, amibe belekényszerült, annak súlyosságát és következményeit, normális és ésszerű keretek között. A végletekből eddig sosem sültek még ki jó dolgok.
Vezető kép: Daily Express
Facebook
Twitter
YouTube
RSS