Pesti Srácok

Kabinetfőnöke Eva Kailivel nyaralt, az előválasztáson Dobrev Klárának kampányolt a brüsszeli korrupciós botrány legújabb figurája

Kabinetfőnöke Eva Kailivel nyaralt, az előválasztáson Dobrev Klárának kampányolt a brüsszeli korrupciós botrány legújabb figurája

Szinte minden nap bővül a brüsszeli korrupciós botrány érintettjeinek listája. Ezúttal egy spanyol baloldali képviselő, Iratxe García Pérez, a szocialisták európai parlamenti frakcióvezetője került gyanúba, aki többször is együtt nyaralt és bulizott Eva Kailival, a botrány kulcsfigurájával. Pérez azonban nemcsak Kailivel ápolt szoros viszonyt, hanem Dobrev Klárával is.

Az Origo beszámolója szerint kedden újabb információk láttak napvilágot a brüsszeli korrupciós botránnyal kapcsolatban, amelynek következtében az Európai Parlament jogi bizottsága egyhangúlag megszavazta Marc Tarabella és Andrea Cozzolino mentelmi jogának felfüggesztését, az érintett képviselők sorsáról pedig csütörtökön döntenek majd. Magyar vonatkozásban azonban sokkal érdekesebb Iratxe García Pérez, az európai szocialisták frakcióvezetője, akinek kabinetfőnöke, Laura Ballarin többször együtt nyaralt Eva Kailival. Ballarin és Kaili közös nyaralásáról több kép is a nyilvánosság elé került, és az is kiderült, hogy ezek az események 2018 és 2021 között történtek, vagyis nem egyszeri alkalomról beszélünk; kijelenthető, hogy baráti viszonyban voltak. A lap szerint García Pérez szoros kapcsolatban van a magyar baloldallal is, legfőképpen Gyurcsány Ferenc feleségével. A Gyurcsány-párt meghívására 2022 márciusában Magyarországra is látogatott, közös képet is készítettek Gyurcsánynéval, illetve személyesen támogatta Dobrevet az előválasztás második fordulójában.

Forrás: Origo

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.