Pesti Srácok

A negyedik helyezésért is vastapssal köszöntötte a publikum Hosszú Katinkát – Befejeződtek a medencés úszóversenyek a budapesti vizes világbajnokságon

A negyedik helyezésért is vastapssal köszöntötte a publikum Hosszú Katinkát – Befejeződtek a medencés úszóversenyek a budapesti vizes világbajnokságon

Az utolsó úszódöntőkre került sor a mai napon a budapesti vizes világbajnokságon, amelyek közül a 400 méteres női vegyesúszás fináléjában egyedüli európai versenyzőként ott volt Hosszú Katinka is. Háromszoros olimpiai bajnok úszócsillagunk hatalmas hajrával végül a negyedik helyen végzett, amelyért ezúttal is győztesnek járó ovációt kapott a hazai közönségtől.

A délelőtti előfutamok során két magyar indulóért is szoríthattunk a női 400 méteres vegyesúszásban, ahol háromszoros olimpiai bajnok legendánk, Hosszú Katinka, valamint fiatal tehetségünk, Mihályvári-Farkas Viktória egyaránt a döntőbe jutásért úszott. Hosszú Katinka 4:39.15-ös idővel megnyerte saját előfutamát, és ezzel az ötödik legjobb idővel be is került a döntőbe. A fiatal Mihályvári-Farkas Viktória a negyedik helyen ért célba az előfutamában, s bár idei legjobb eredményét (4:41.16) érte el, ez csak a kilencedik helyre volt elég, így egy helyezéssel ugyan, de sajnos lecsúszott a fináléról.

Hosszú Katinka éppen három másodperccel úszott gyengébb időt az előfutamban, mint a legjobb idővel döntőbe kerülő, négyes pályán úszó Summer McIntosh, klasszisunk azonban kiemelte, hogy nem is akarta "kiúszni" magát délelőtt, így bizakodhattunk abban, hogy javítva időeredményén, odaérhet a dobogó közelébe.

Az első száz méter után Hosszú Katinka – aki a kettes pályán úszott – erősebb idővel kezdett, mint délelőtt, de persze ez igaz volt riválisaira is. Hosszú a hátúszásban közelebb jött az élen haladókhoz, az ötödik helyen fordult a mellúszásra. Mellen elképesztő első ötven métert produkált, feljött a harmadik helyre, de az utolsó százra ismét az ötödik helyen fordult. A befejező számban, a gyorsúszásban elképesztő akarattal, küzdelemmel még egy helyet sikerült javítania, így Hosszú Katinka végül a negyedik helyen zárta a 400 vegyest, amelynek vb-címét a kanadai Summer McIntosh nyerte meg.

PestiSracok facebook image

A mögöttünk hagyott évtized legeredményesebb magyar úszója éppen csak, hogy lemaradt a dobogóról, amit maximálisan értékelt a Duna Aréna publikuma is: Hosszú Katinka vastaps kíséretében szállt ki a medencéből. Komoly kérdés, hogy háromszoros olimpiai bajnok úszófenoménunk meddig folytatja még az úszást, mert a hazai rendezésű világbajnokság előtt többször is meglebegtette, hogy hazai medencében már valószínűleg nem láthatjuk majd őt nagy versenyen. Nyilatkozata alapján ugyanakkor biztosra vehető, hogy az Európa-bajnokságon még elindul majd, s mivel Hosszú 400 vegyesen az egyedüli európai finalista volt, így reménykedhetünk abban, hogy a római Eb-n Hosszú is és Mihályvári-Farkas is eredményesen szerepel majd.

Visszatérve Budapestre: a mai nappal véget értek a medencés úszóversenyek a vizes világbajnokságon, holnaptól a nyílt vízi versenyek következnek majd. Az uszodában Milák Kristóf révén két aranyéremmel zártunk, és több nagyszerű országos csúcsot is úsztak versenyzőink, akik között egyre több a fiatal, jelezve a magyar úszósportban zajló generációváltozást. Látva az ifjak tehetségét, bizakodhatunk, hogy nemcsak a jelen, de a jövő is bővelkedik majd a sikerekben.

Vezető kép: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.