Pesti Srácok

Elképesztő izgalmak után férfi pólósaink nem jutottak be az elődöntőbe – Vízilabda-világbajnokság: Magyarország–Franciaország 10–11

null

Kellemetlen meglepetés született a Katarban zajló vízilabda-világbajnokság mai negyeddöntőjében, ahol Franciaország 11–10-re legyőzte a mieinket. Csapatunk ezzel nem jutott be a világbajnoki elődöntőbe, így csupán az 5–8. helyért küzdhet majd a továbbiakban.

Pedig minden úgy indult, ahogyan vártuk: az első két negyedben jobban játszottunk, ami gólokban is megmutatkozott. Már 3–1-re, majd 4–2-re is vezettünk, és a második negyedben tovább nyílt az olló a két csapat között. A franciák góljára ismét kétszer válaszoltunk, így 6–3-as vezetésünknél kezdtünk megnyugodni, hogy zsebben lehet a győzelem, különösen Nagy Ádám gólja után, amellyel négygólos előnnyel cseréltünk térfelet.

A mérkőzés második fele aztán olyan lett, mint egy rémálom. 8–4 után ötméterest és ajtó-ablak ziccert is hibáztunk, és talán valahol itt volt a fordulópont, mert az egyébként ügyes támadásokat vezető franciák lassan, de biztosan megkezdték a felzárkózást. A negyed végére két gólra feljöttek (8–6), így nyitott maradt minden kérdés a záró játékrész előtt. Hosszú idő után ismét gólt tudtunk szerezni, igaz, a franciák ez idő alatt háromszor is mattoltak bennünket (9–9), így a vezetésért támadhattak, és ki is használták ezt a lehetőséget. Angyal egalizált, ám hiába fújtak kontrát a bírók francia támadás közben, nem lőttük be a helyzetet. Nem úgy a franciák, akik néhány másodperccel a lefújás előtt ismét megszerezték a vezetést (10–11).

Miután a hátralévő másodpercekben nem sikerült egyenlíteni, így csapatunk nem jutott be az elődöntőbe, a vb hátralévő szakaszában az 5–8. helyért mérkőzik majd. Elsőként két nap múlva, Szerbia ellen szállunk majd medencébe.

PestiSracok facebook image

Vezető kép: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.