Pesti Srácok

Fegyvereket és lőszereket találtak egy török férfi autójában a határ közelében

Fegyvereket és lőszereket találtak egy török férfi autójában a határ közelében

Nyolc lőfegyverrel és csaknem 1500 lőszerrel lépett át a határon Rajkánál kisbusszal egy török férfi pénteken; a Győri Járásbíróság szombaton elrendelte letartóztatását – tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-t.

Gál Katalin elmondta: a 19 éves, Franciaországban élő férfi gépkocsijában további öt ember utazott. Az autót a határ közelében vonták hatósági ellenőrzés alá. A férfinál a fegyvereken és lőszereken kívül további nyolc darab csőszűkítő is volt. A rendőrség a fegyvereket és a lőszereket lefoglalta. A fegyverek gyári azonosító számai nem voltak olvashatók, azokat lecsiszolták. A férfit lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés bűntettével gyanúsítják. Gál Katalin elmondta azt is, hogy a gépkocsiban a férfival utazók ellen nem folyik eljárás, mert a lőszerek és a lőfegyverek egyértelműen a gyanúsítotthoz köthetők. Hozzátette: egyebek mellett azt vizsgálják, honnan és milyen céllal szerezte be a férfi a fegyvereket.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Antonio Ba

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Önkormányzati korrupciós botrány: sorra letartóztatta a politikusokat a nyomozási bíró

Forró drót június 4.
Az ügyészség indítványainak jelentős részét elfogadva ma hat gyanúsított politikus esetében is elrendelték a letartóztatást, miközben kettő politikus szabadlábon védekezhet tovább. Újabb fordulóponthoz érkezett az úgynevezett parkosítási korrupciós botrány, miután ismert önkormányzati, illetve volt országgyűlési képviselő politikusok sorsáról döntött a nyomozási bíró.