Öt perccel vagyunk éjfél előtt és szinte teljes Afrikát államcsőd fenyegeti. Az IMF a 49 afrikai országból már 6-nak levitte a minősítését a legalsó szintre. Ha bekövetkezik a tényleges gazdasági összeomlás, akkor sok tíz millió ember fog elindulni Európa felé. Akik majd valahogy eljutnak a líbiai partokig, hogy ott felszálljanak Soros György hajóira.
Nigéria ma már több mint 200 milliós ország és gyakorlatilag alig férnek el a területén. Az előrejelzések szerint Kína és India után Nigéria a világ harmadik legnépesebb országává válik 2050-re. A legnagyobb baj pont itt várható. Az állam költségvetése súlyosan deficites, a kamatok az egekbe szöktek. Az országnak új elnöke van éppen, bizonyos Muhammadu Buhari. (Eredetileg egy helyi törzs királya volt.) Ez az úriember kijelentette, hogy Nigériát a prosperitás útjára viszi, és mindenféle csodás dolgokat fog csinálni, ami jó a népének. (Kórházak, vasutak, iskolák.) Csak azt nem említette, hogy ezt miből kívánja finanszírozni. Az országa költségvetésnek negyede már ma is kamat fizetésre megy el. Jövőre több lesz Nigéria adósságszolgálata, mint az ország teljes bevétele. Ebből más nem lehet, mint totális fejreállás, káosz, zűrzavar és csőd. Ami kiváltja a migrációt és a fiatalok el fognak indulni Európa felé.
És miért menekülnek ezek az emberek? Csak néhány adat, ami jól jellemezi a katasztrofális állapotokat: az afrikai háztartások kétharmadában nincs áram, folyó víz szinte sehol. Ki ne akarna innen eljönni? Ez érthető és az is, hogy Európa nem tud ennyi embert befogadni. Ezt mindenki belátja, kivéve a brüsszeli bürokráciát.
Csak a szociálisan rászorulók száma nőne
Egyébiránt mit is lehetne ezzel az embertömeggel kezdeni? Az Európai Unió foglalkoztatási és szociális bizottsága készített egy részletes tanulmányt Labour Market Shortages in the European Union“ címmel . Ez a dolgozat félresöpri azt a szívesen hangoztatott érvet, hogy a munkaerőhiányra a válasz a tömeges migráció lenne. Munkaerőhiány valójában a képzettséget igényló szakmákban tapasztalható, és ezért a migránsok foglalkoztatása ezeken a helyeken szóba sem jöhet. Az Afrikából érkezettek alacsonyan képzettek és a munkamoráljukkal is problémák vannak. Sőt a tanulmány bevándorlókat egy kategóriába sorolja fogyatékkal élőkkel. Vagyis csak a szociális ellátó rendszert terhelik tovább, azaz az úgynevezett inaktív réteg létszámát növelik.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS