Fekete-Győr András az ATV-ben belengette, hogy egy esetleges baloldali győzelem esetén visszatér az ötvenes évek világa. A politika irányítja majd a bíróságokat és a rendőrséget, valamint visszaállítják a határellenőrzéseket is – írja a Drót.info.
Azt a tudományos körökben csak Kunhalmi-sejtésként ismert tétel óta tudjuk, hogy ha a hazai baloldal mond valamit, akkor valójában éppen annak az ellenkezőjére gondol. Például amikor a harmadik hullám felfutó szakaszában nyitást követeltek, Kunhalmi Ágnes szerint voltaképpen ez azt jelentette, hogy zárni akartak. De a sejtés kiterjeszthető a Gyurcsány-párt és a Jobbik nagy egymásra találására is, hiszen emlékezhetünk, hogy a DK nemrég még a legfőbb ügyésztől követelte a Jobbik betiltását. Ma pedig szinte már nem múlik el nap úgy, hogy a két párt – a kölcsönös elvtársi barátság és elismerés jegyében – ne jelentene be legalább egy közös előválasztási jelöltet – írja a Drót.info.
Fekete-Győr András június 8-án bent járt az ATV-ben, és arról beszélt, hogy 2022 után „európai polgári demokráciát” építenek majd. A kimondás pillanatában a Kunhalmi-sejtés azonnal érvénybe is lépett, a baloldal pedig azzal a lendülettel húzta is le a védőfóliát a népi demokráciáról. Hogy egy alapos mikrózás után ismét felmelegítsék nekünk az ötvenes éveket – padláslesöprésestől, csengőfrászostól, mindenestől. Fekete-Győr ezzel a mondattal kopogtatott be a beszélgetésbe, lapáttal a kezében, hogy szelíden afelől érdeklődjön, merre is találja a padlásfeljárót:
A bíróságtól ideiglenes intézkedést tud kérni a kormány arra vonatkozóan, hogy magánrepülőgépek ne szállhassanak fel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.
Annyit talán a jogot végzett Fekete-Győrnek is illene tudnia, hogy a demokrácia nem az, amikor a baloldalé a hatalom, hanem mondjuk amikor a hatalmi ágak szét vannak választva egymástól. Azaz a kormány főszabály szerint nem kér semmit a független bíróságoktól, és nem avatkozik be a munkájukba. Főleg nem olyan „ideiglenes intézkedést” kérve, ami lehetővé teszi a politikai ellenfelekkel való leszámolást. Ezen a ponton azonban még nem állt meg a leninfiús bukéjú álmodozás, hanem így folytatta a Momentum elnöke:
Azt is el lehet érni, hogy a határokon ellenőrzést vezessünk be, és átvizsgáljuk azokat az autókat, amiben az akkori hetekben valaki menekülni próbál. Ezeket el tudja érni az ellenzék, főleg akkor, amikor a Belügyminisztérium az ellenzék irányítása alá kerül.
A friss, ropogós és fiatalos Momentum programja tehát az, hogy visszaállítják a határellenőrzéseket, újra lesznek majd átvizsgálások, pakolhatjuk ki a csomagtartó tartalmát, szégyenkezve húzhatjuk el utazótáskánk cipzárját, hogy egy Mészáros Lőrinc sem lapul benne. A Momentum tehát azt a fojtogató légkört szeretné visszahozni, amitől – legalábbis eddig azt hittük – a kilencvenes években sikerült megszabadulnunk. A lopakodva visszatérő kommunizmust hallgató műsorvezető a beszélgetés során oda is szúrta Fekete-Győrnek, hogy „ennek azért van egy rosszízű üzenete, amit most mondott, azt ugye tudja”. Majd idézte a szintén momentumos Hajnal Miklóst is, aki pedig a politika által kézivezérelt rendőrségről ábrándozott vörösen csillogó szemekkel: „ha van politikai akarat, akkor meglepően gyorsan megjelenik a rendőrség és egyéb hatóságok az érintetteknél”. És higgyük el, nemcsak politikai akarat lesz, hanem érintett is. Előbb-utóbb ugyanis mindenki sorra kerül. Jönnek majd a momentumos Lenin-fiúk, becsöngetnek, és már mennek is a fürdőbe, hátha van némi valuta a WC-tartályba rejtve. Még nincs késő azonban. 2022-ben esélyünk lesz feltartóztatni a lopakodva visszatérő diktatúrát.
Forrás: Drót.infó; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS