Pesti Srácok

Felavatták Fehér Anna nővér domborművét a Batthyányi téri Szent Anna-templomban

Felavatták Fehér Anna nővér domborművét a Batthyányi téri Szent Anna-templomban

Ünnepélyes keretek között avatták fel Fehér Anna nővér emlékdomborművét, amelyet a Batthyányi téri Budapest-Felsővízivárosi Szent Anna-templom falán helyeztek el. Az emlékmű az Erzsébet-rendi szerzetesnővér, gyógypedagógus látássérültekért végzett sokéves munkája előtt tiszteleg.

Fehér Anna nővér a Vakok Batthyány László Római Katolikus Gyermekotthon, Óvoda és Általános Iskola (korábban Szent Anna Otthon) alapítója és közel 40 évig igazgatója volt. Az elnyomó rendszer miatt 1978-ban titokban tette le a szerzetesi fogadalmat, majd indította el a Szent Anna Otthont a Felsővízivárosi Szent Anna-plébánián. Az otthon abban az időben egyetlen intézményként foglalkozott halmozottan sérült, vak, látássérült és gyakran állami gondozott gyerekekkel.

Dr. Békeffy Magdolna, a Fehér Anna Nővér Látássérülteket Támogató Alapítvány elnöke a dombormű felavatási ünnepségen a PestiSrácok.hu-nak elmondta: Anna nővér egy szent volt, ezért szeretnék most kezdeményezni boldoggá avatását is.

A Fehér Anna nővér emlékére Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész által
készített dombormű felszentelése és felavatása a Batthyány téri Szent Anna-templom Fő utcai homlokzatán. Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
PestiSracok facebook image

– mondta el lapunknak az alapítvány elnöke arról, hogy a nővér munkássága milyen üzenetet hordoz korunkban.

A Fehér Anna nővér emlékére Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész által
készített dombormű felszentelése és felavatása a Batthyány téri Szent Anna-templom Fő utcai homlokzatán. Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Dr. Békeffy Magdolna az alapítvánnyal kapcsolatban elmondta: fő céljuk azon vak, sérült, halmozottan sérült gyerekek támogatása, akik az Anna nővér által Budapesten létrehozott otthonban élnek.

– tette hozzá.

A Fehér Anna nővér emlékére Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész által
készített dombormű felszentelése és felavatása a Batthyány téri Szent Anna-templom Fő utcai homlokzatán. Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

A Fehér Anna nővér születésének 76. és az általa alapított Szent Anna Otthon megalakulásának 41. évfordulója tiszteletére rendezett ünnepségen Süllei László, az Esztergom-Budapesti főegyházmegye érseki általános helynöke tartott telt ház előtt misét, majd a Fehér Anna nővér gyógypedagógiai díj átadására került sor.

Fotók: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.