Pesti Srácok

Fenyegetőzik és a magyarok ellen uszít a Tisza ukrán kapcsolattartója

Fenyegetőzik és a magyarok ellen uszít a Tisza ukrán kapcsolattartója

Uszító és fenyegető kijelentéseket tett a KMKSZ-el kapcsolat Magyar Péter ukrán cimborája. Az SZBU-val szoros kapcsolatokat ápoló Tseber Roland most a magyar párt teljes betiltása mellett lobbizik és úgy hergel a kárpátaljai magyarok ellen, ami még a legvadabb ukrán sovinisztáktól is szokatlan.

Amint arról portálunk is beszámolt, Ukrajnában felmerült a lehetősége annak, hogy betiltják a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetséget (KMKSZ), azt a politikai erőt, amely évtizedek óta a magyar kisebbség vezető hangja a régióban, írja az ukrán sajtó. A botrány középpontjában a Magyar Péter mellett rendszeresen feltűnő Tseber Roland áll, akit Magyarország nyilvánosan kémkedéssel azonosított. Tseber Roland volt a vendége az egyik ukrán központi televíziónak. A Magyarországról kiutasított illegális kém a Novyny Live-nak adott mintegy 40 perces interjút, amelyben hazánk és annak politikai vezetése ellen hergelt.

A beszélgetésben a besúgó nyíltan dicsérte Magyar Pétert, aki szerinte olyan dolgot hajtott végre Magyarországon, amire az elmúlt 17-18 évben nem volt példa. Mint fogalmazott: Magyar Péter fiatal, Európa-párti politikus, aki meg fogja változtatni a történelem menetét. Azzal külön dicsekedett, hogy személyes ismeretséget ápolnak. Azt a Magyar Pétert dicsérte, aki román földnek nevezte Erdélyt.

PestiSracok facebook image

– mondta Magyar Péter korábban. Tseber ezen felül az ellene felhozott kémvádakat is megpróbálta cáfolni, mondván, ő hazájának a diplomatája, nem pedig kém. Ez azért sem állja meg a helyét, mert egyszerű megyei tanácsi képviselő a Kárpátaljai Megyei Tanácsban, Zelenszkij színeiben. A beszélgetés folyamán Tseber nekiment a Voks 2025-nek is, amit Ukrajna ellen elkövetett akciónak titulált. A kém nem kímélte a kárpátaljai magyarság legnagyobb érdekvédelmi szervezetét sem, amelyet egyenesen Budapest által vezetett szervezetnek nevezett, nem közvetlenül, de utalva arra, hogy a KMKSZ Ukrajna ellensége. Hozzátette:

Ezt a szervezetet szerinte Budapest irányítja. Véleménye szerint ez nem titok, a dolgokat nevükön kell nevezni! Ezzel szemben az ő álláspontja más, és azt, ahogy eddig is, úgy ezután is ki fogja mondani. Tovább fog ebben az irányban tevékenykedni, még úgy is, hogy a magyar kormány kémkedéssel vádolta meg.

Fotó: Facebook;

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.