
Az ukrán parlament hétfőn elfogadta azt a törvénymódosítást, amely lehetővé teszi tiszti rendfokozatok megadását a harci tapasztalattal rendelkező, de felsőfokú katonai végzettséggel nem bíró katonák számára.
A katonai szolgálatról szóló törvény módosítását 283 képviselő szavazta meg a 450 fős törvényhozásban – számolt be az Ukrajinszka Pravda hírportál. Az előterjesztés indoklása szerint Ukrajnának olyan magas színvonalú tiszti karra van szüksége, amelyben vannak katonai szolgálatot teljesítő, harctéri tapasztalattal rendelkező katonák. A katonai szolgálatról szóló törvény 20. cikke azonban előírja, hogy a tiszti rang megadásának feltétele a katonai felsőoktatási intézményekben való képzés sikeres elvégzése. A parlament viszont a mostani módostással a hadiállapot idejére lehetővé tette, hogy katonai felsőfokú végzettséggel nem rendelkező, de harci gyakorlatot szerzett katonák tiszti fokozatot kaphassanak. Ehhez azonban a katonáknak legalább hat hónapig katonai szolgálatot kell teljesíteniük harci övezetben.
Forrás/fotó: MTI
Vicuska
2023-03-26 at 09:45
Nem kell csodálkozni,a dolog nálunk is megtörtént!Alapkiképzés után a szerencsés kiemelkedő tehetségű katona mindjárt őrnaggyá vált!
Nick Rivers
2023-03-22 at 06:00
És azt a pöcszongoristát nem akarják hadbaküldeni? Biztos ügyes valszeg 4 óránàl több ideig élne?
Jobban járnátok ha a pöcs-zongoristába ürítenétek egy tárat!
2023-03-21 at 17:01
Jobban járnátok ha a pöcs-zongoristába ürítenétek egy tárat!
Bukohill
2023-03-21 at 16:04
Mindenkinek ajánlom Jorge Ibargüengoitia: Augusztusi villámok című ragyogó művét.
Természetesen minden hasonlóság az akkori mexikói, és a mai magyar hadsereg között kizárólag a képzelet műve.
Bukohill
2023-03-21 at 15:52
Hat hónap harctéri tapasztalat? Azok már túlképzettek. Bezzeg nálunk öt sima hét is elég:
https://hvg.hu/360/20230315_honvedseg_rendfokozat_eloleptetes_Veres_Istvan_tartalekos_alezredes_Novak_Katalin_tortenelem
tarcsa
2023-03-21 at 12:03
Mi ebben a gond? Czinege Lajos elvtárs is tábornok volt. Legmagasabb végzettsége: kondás!
sanya
2023-03-21 at 11:59
Sepp Dietrich is tiszthelyettesből lett tábornok
Hesslerezredes
2023-03-21 at 11:52
Naprózsa2023-03-21 at 09:22
Csak egyetérteni tudok Kegyeddel! Kézcsókom Önnek (nevéből ítélve, gondolom, hölgynek tetszik lenni – kézcsókom csakis ezen esetben érvényes. Férfiember esetén férfias kézszorításom! :)))))))).
Torockó
2023-03-21 at 10:40
Bohócok. De mik az EU-t uraló banda tagjai? Őrültek, vagy korrupt kiszolgálók?
lyukas zokni
2023-03-21 at 10:34
viccország.
Ungarn über alles !
2023-03-21 at 10:31
ukrik, oláhok
nna igen, az oroszok már tartoznak az olájoknak egy-két árulás árával
gyurcsányiviktor
2023-03-21 at 10:27
A gyakorlati háborúkat – ahogyan a civil életben is -, nem a tisztek, hanem a katonák és az altisztek vívták – vívják – meg.
A tisztek a teoretikus alapvetést biztosítják, kijelölik a célokat, a leküzdendő ellenséges erőket, az elfoglalandó pozíciókat (a felsőbb katonai vezetés parancsai alapján), stb.
Minden tiszteletem a harcedzett altiszteknek – hiszen igazán rajtuk múlik a taktikai harc kivitelezése -, de éppen a VALÓDI tisztképzés biztosítja a dolgok átfogó szemléletét.
Megfordítanám a dolgot.
Igazán, a jól képzett majdnem-tiszteket kell, a harcedzett altisztek-tiszthelyettesek mellé-alá beosztani, hogy a gyakorlatban is érezzék meg, mit jelent a gyakorlati harc maga.
ukrik, oláhok
2023-03-21 at 10:04
Bízzunk abban, hogy az oroszok nem csak az ukrikat, hanem az oláhokat is elintézik!
Naprózsa
2023-03-21 at 09:22
Na igen, kedves Hesslerezredes, ha ilyen bátor fiúk az ukránok tisztestül, akkor egyet még mindig nem értek. Vagyis inkább kettőt:
1. Semelyiküknek nem esett le, hogy kedvenc pöcszongorista orosz zsidó főnökük valódi szerepe az, hogy kiirtsa az ukránokat Ukrajnából, hogy újfajta rabszolgákat telepítsenek be a talpuk alól kihúzott szülőföldjükre?
2. Miért nem vonulnak be a parlamentbe és jelentik be mint Majdankor, hogy innentől Zelenszkíj ellen elfogatóparancsot adnak ki és le van váltva. Egyszer már bejött, nem?
Hesslerezredes
2023-03-21 at 09:07
Naprózsa2023-03-21 at 08:46
Igen, ennek akkor lehetett alapja.
Én viszont azt hallottam, hogy az orosz-ukrán háborúban azért olyan jelentős mindkét oldalon a főtisztek vesztesége, mert ahhoz, hogy a katonák hajlandóak legyenek támadni (magyarán: kiugrani a lövészárokból és belemenni az ellenség mindenféle elképzelhető és elképzelhetetlen tüzébe) csak akkor megy, ha a főtisztek is ott vannak és nem azt a parancsot adják ki, hogy: “előre katonák!”, hanem azt, hogy: “utánam fiúk!”.
Egészen egyszerűen a katonák közölték/közlik a “főnökséggel”, hogy “gyere ide b+!, oszt’ mutasd meg nekünk, hogy vagy te is olyan tökös gyerek, hogy velünk együtt hajlandó vagy megdögleni!”
És ebben a közvetlen csapattisztek (szakasz, század, zászlóalj parancsnokok) sem tudnak mást tenni, mint az embereik mellé állni (különben azt kockáztatják, hogy a saját katonáiktól kapnak “ólmot”).
Naprózsa
2023-03-21 at 08:46
Na, legalább boldog tisztként fognak meghalni 4 óra alatt.
Amúgy volt egy sztorim még az átkosból: A férjem egyik barátja katonai főiskolát végzett, noha egymásközt elárulta, hogy ő utálna háborúzni.
– Akkor miért mentél éppen katonai főiskolára? – kérdeztük.
– Hát mert béke idején kényelmes főtisztnek lenni, háborúban pedig nem minket mint hadvezetőket küldenek ki ágyútölteléknek a harcba, hanem titeket, besorozott civileket, pupákok!
Édi
2023-03-21 at 08:34
A szakirányú képzés nélküli szobafestők, szabók, portasok és kesztyű készítők bizonyultak mindig a legelhivatottabbaknak a katonai, igazságügyi, rendőrfőnöki
pályákon.
Hesslerezredes
2023-03-21 at 08:17
Az I. vh-ban a brit hadseregben már volt ilyen, hogy az ottani borzasztó veszteségek miatt pld. őrnagyból – ideiglenesen – lehetett tábornok, meg őrmesterből hadnagy stb. Aztán a háború végén “visszakapta” a korábbi rangját (magyarán: “vissza-fokozták” a korábbi rangjába – mert a brit állam olyan faszari volt, hogy nem akart neki a kapott rangnak megfelelő fizetést vagy nyögdíjat fizetni).
kbandi1
2023-03-21 at 08:05
A haladók útján Ukrajna is gyártja a passzusokat. A baloldali diktatúra idején Magyarországon is megtámogatták az elvtársaknál az eszmét a FoxiMaxi egyetemen. A szakmai képesítés nem számított, mert az elvtársak mindenkinél tudatosabbak lettek.
OnlyFoolsAndHorses
2023-03-21 at 08:01
Elfogytak az ukránok? Semmi baj felkészül: Lengyelország
Ungarn über alles !
2023-03-21 at 07:52
ahan ez a jövő: az instant oficír
csak be kell dobni a fortyogó levesbe, oszt vagy tiszt lesz belőle – vagy hősi halott
(ezek az ukretén állatok akarják Putyint bíróság elé cibálni ?)
Egon samu
2023-03-21 at 07:46
Az ukrán elnökre is végzettség nélkül bízták rá a főbarom szerepét….
hivor
2023-03-21 at 07:39
Aki megéri a hat hónapot az tisztként halhat meg.
Kakukk
2023-03-21 at 07:05
Ilyenek jártak anno nálunk katonai főiskolára. Afgán, mozambiki, líbiai, vietnámi, stb., már tisztek nálunk szereztek a csillaghoz diplomát.
kulcsargeza
2023-03-21 at 06:51
Ezt nevezik àlomkarriernek.
Enteriőr
2023-03-21 at 06:49
Öt hét alatt akár alezredes is lehet valaki?
Bukohill
2023-03-20 at 22:39
Ukrajna fiatal ország, még csak most jutottak el Napóleon olvasásáig:
“A csatamezőn és az ágyban a lelkes amatőrök alkalmasint képesek felülmúlni a hivatásosakat is.”
moliere
2023-03-20 at 22:36
Mekkora kamu az egész!
Olyan reménytelen az ukrán hadszíntér, hogy nem találni rá zsoldost sem.
Nem lesz itt elhúzódó háború, miért pont ez a hazugság lenne igaz. Néhány hónap, és csend lesz.