Pesti Srácok

A röghöz kötés így aligha maradhat

A röghöz kötés így aligha maradhat

Andor Lászlóval, az Európai Bizottság foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi összetartozásért felelős biztosával készített interjút mai számában az Index.hu. A lapnak Andor elmondta, kötelezettségszegési eljárás indulhat Magyarország ellen, ha a diákok röghöz kötésének mostani változatát emeli az Alaptörvénybe az Országgyűlés. „A röghöz kötés néven elhíresült törvényt hamarosan az alaptörvénybe emeli a parlament. Miközben folyik egy próbaeljárás a törvény miatt Magyarország ellen. Ez hogy áll? Valóban van egy hivatalosan pilot eljárásnak nevezett folyamat. Ilyet azért alkalmazunk, hogy egyeztethessünk egy potenciálisan az uniós jogba ütköző szabályozásról, anélkül, hogy tényleges kötelezettségszegési eljárást indítanánk. (...) Úgy tűnik, hogy elmozdulás lehet a kormány korábbi álláspontjától, a hallgatói szerződés bizonyos részleteiről késznek mutatkozik tárgyalni az új államtitkár. És mivel az ördög a részletekben lakozik, fontos lesz látni, hogy ezek a részletek miként illeszkednek majd az uniós joghoz. (...) Orbán Viktor a januári látogatásán igyekezett nyomást gyakorolni a bizottságra, hogy kerüljön ki Magyarország a túlzott deficiteljárás alól. Morális kötelezettségnek is nevezte ezt, és arra is figyelmeztetett, hogy az uniónak kellenek a sikersztorik, nem lehet csak keménykedni. Ez hatott, tudja hogy mi lesz a döntés? Megelőlegezni nem lehet a döntést. Kellenének a sikersztorik, de nem lehet kettős mércét alkalmazni. Bármennyire is értékeli akár Barroso, akár mások, hogy vannak javulásra utaló jelek, mindennek megvan a maga menetrendje. Tavasz végén lesznek konkrét előrejelzések, amelyek a pillanatnyi helyzeten túl a fenntarthatóságot is meg tudják ítélni.”

A teljes cikket itt olvashatja el.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!